Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz Sk8erPeter #12223 üzenetére

    A cél az, hogy adott X darab "page". Ezek ajax-al jönnek - mennek, egyetlen egy page loadom van csak a legelején.
    Viszont az X darab page-ből csak az egyikben kellene, hogy használjam a map-et.
    Azaz a cél az, hogy a map alapból ne legyen sehol. Csak akkor hozzam létre, ha pont arra a page-re navigált valaki. És töröljem is ki a pi...ba, mihelyst elnavigál róla valaki.

    Addig stimmel is, hogy on the fly létrehozom a gmaps-et, ez triviális, oda pozícionálom, ahova akarom, sima ügy. Viszont ha nem törlöm ki elnavigáláskor, akkor az egész gmaps ráül egy csomó eseményre (mint. pl. scroll), és elkezd mindenféle hibát dobálni a konzolba. Katasztrófa... 2014-ben a legnagyobb internetes cég map komponense ennyire ratyi legyen? Nem lehet dispose-olni???

    Ma este ki fogom próbálni a bing maps-et, csak ott meg nagyon félek tőle, hogy a tanyákat, TSZ-eket, stb... marhára nem fogja megtalálni, ellentétben a gmaps-el, ami olyan címeket is pontosan mutat, hogy én is csak csodálkozok.

    Persze meg tudnám oldani, hogy ez az egy page kivétel legyen és komplett pageload-al töltődjön, de az meg hogy néz már ki egy SPA-ban?

    Szóval workaround-jaim nekem is vannak, csak kíváncsi lennék a tapasztalatotokra, hogy melyik út az, amit kár is kipróbálnom?

    No mindegy, tartok tőle, hogy ez az én egyszemélyes harcom lesz, azért majd beírom ide a legvégső megoldást mindenki okulására.

    Én kérek elnézést!

  • martonx

    veterán

    válasz Sk8erPeter #12223 üzenetére

    No, megvan a megoldás, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon.
    Ennek az egy oldalnak csinálok egy saját container-t, és azt hide-olom, show-olom szükség szerint. Így nem kell full page load-okkal butítanom az oldalt, és túl nagy extra fejlesztés se kell a két container kezeléséhez. Miközben a fos gmap is jól érezheti magát, mert alatta nem mozog a DOM.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák