Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Frod #532 üzenetére

    A Skitarii légió az Adeptus Mechanicus katonai szárnya... vagyis inkább az az Adeptus Mechanicus-on belül, mint az alap birodalmi katonai gépezeten belül a birodalmi gárda.

    Olyan kiborgok, akiket a harcra kondicionáltak, és meg vannak spékelve némi robotsereggel még.

    Hogy Abnett miért írt tollakról? Bevallom nem tudom.

    Két opció van: vagy olyan Skitarii frakcióról / Forge World-ről van szó, amelynél ilyen hagyományok vannak.
    A másik és szerintem a valószínűbb, hogy az angol "plume" szót rosszul fordították. A plume elsődleges jelentése tollforgó, a másodlagos jelentése viszont füstpamacs. Ami sokkal reálisabban hat. Tehát fordítói hibával állunk szemben.

    Az Adeptus önmagában nem árulja el, hogy kire gondolsz. :)

    Adeptus Astares -> Űrgárdisták
    Adeptus Administratum -> Bürokratikus intézmény(e a birodalomnak)
    Adeptus Arbites -> Rendfenntartó intézmény
    Adeptus Mechanicus -> A birodalmon belül a Mars gép-kultuszának követőit összefogó elnevezése

    Az Adeptus Mechanicus-nak van különálló Codex-e, de a 7. kiadásban külön volt az AdMech-nek és külön a Skitarii-nak. A 8. kiadásban a most szeptemberben megjelent AdMech Codex-ben egyesítve lettek, plusz hozzájuk csapták a Knight-okat (ezek az egy személyes mini-titánok ugye, akik hűbéri rendszerben szolgálják az AdMech-et).

    Amennyire én tudom, a 8. kiadásban bátran lehet keverni az AdMech egységeket. Titánt mondjuk gyárilag nem, az nem a 40k méretaránya (mondjuk a Knight se nagyon...).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Peace

    nagyúr

    válasz Frod #532 üzenetére

    A fordításoknál néha én is csak pislogok. "A Bestia felemelkedése" sorozatot például magyarul olvasom, és ott is csak egy idő után jöttem rá pár fordításnál, hogy miről is beszél. A legtöbb könyvem ugye angol és rengeteg kifejezést sosem olvastam vagy hallottam magyarul. Most egyébként Horus Heresy 29. kötetét kezdtem el, baromi jó még mindig ez a sorozat!!! Meg vettem angliából antikvár Grey Knight Omnibus-t, azt is nagyon várom már!!! Mindig is szerettem volna többet megtudni róluk, csípem őket. De előtte még gyors "The Damnation of Pythos", "Legacies of Betrayal" és "Deathfire" vissza vannak a polcról. :P

Új hozzászólás Aktív témák