Új hozzászólás Aktív témák

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #501 üzenetére

    Valahol meg tudom érteni ezt a fajta hozzáállást, ha egy író valamivel befürdött nem is egyszer de akár többször is. Ilyenkor nem tartom furcsának ha valaki elveszíti az érdeklődést az egyéb alkotásai kapcsán. Én speciel nem foglalkoztam a HH sorozattal, abszolút nem érdekel ugyanis a hibban császár és hülye fiacskáinak, valamint az ő alárendeltjeinek a vitézkedése és szenvedése. :)

    A sztori ebben a regény trilógiában kezdetben lassan indul be, eleinte ugrál fel és alá a szerző a megannyi szereplő és nézőpont között, csak győzze követni az olvasó. Ezt tudja tetézni azzal az író, hogy időnként visszaugrik vagy utal a múltba, teljesen megszakítva az addigi gondolatmenetet, beékelve egyfajta újabb adatcsomagot azt emészd meg ahogy tudod. Idővel ez persze letisztul, ahogy egyre több infó kerül elő és megismerésre kerülnek jobban a szereplők azt elfelejtődnek ezek az időbeli ugrálások.

    Elég sok frakció képviselteti magát egyébként a regénysorozatban. Belső csatározások és intrikák terhelte, számtalan belső frakcióra és csoportra tagozódott adeptus mechanicus, kis egységnyi kíséretként jelen lévő, aztán a sztoriban egyre nagyobb szerephez jutó space marine egység (azért vicces, hogy 10 főnyi SM segge alá odaraknak egy teljes strike cruiser-t mint saját verda), eldák (nélkülük talán kicsit könnyebb lett volna a nagy utazás), nekronok (nem jelennek meg - helyettük lesz valami nagyon más és nem kevésbé problémás -, de az ősi időkről, az ő és az old ones háborúk idejéről pár érdekes dolog kiderül aminek köszönhető az egész sztori), őrült és elveszett korábbi ad. mech. expedíció a vezetőjével és az ő tervével, meg a hátrahagyott nyomaival és egykori "társaival", végül mindazok akik pechjükre rossz helyen voltak rossz időben és ennek következtében begyűjtésre kerültek (érdekesen oldja meg a mechanicus a létszámhiányt). De akad majd itt IG és skitarii regiment meg titán légió is. Lényegében majdnem teljes birodalmi kavalkád vonul fel és mutatkozik meg a 3 könyvben (értelemszerűen a sororitas és más birodalmi hívő frakció nem képviselteti magát, mondjuk akkor lenne aztán csak igazi káosz).

    Ami nekem nem tetszett az egész sztoriból, az a space marine-ok szükségtelen sztárolása már megint. A mechanicus berkein belüli sz*rkavarás és intrikálás, az ahogy másokat kezelnek az viszont nekem új dologként hatott. A skitarii, IG és titán légió harcosai közötti együttműködést harcban szintén jó volt olvasni, főleg ahogy egymás felé próbáltak vagánykodni.

    Újra végiggondolva a történetet (lassan másfél éve hogy olvastam a könyveket) az egész sztori szépen bemutatja, hogy milyen veszélyeket tud magában hordozni a felelőtlenül használt technológia és tudás (illetve hiányos tudás), főleg ha hatalomvággyal és bizonyítási kényszerrel párosul.
    Nem hoz ugyan olyan mértékű örömteli kikapcsolódást, mint mindenki kedven komisszárjának kalandjai, akit Bladrick 40k-s reinkarnációja kísér, de a megannyi SM témájú könyv között egész kellemes olvasmányként tudott megmaradni és nem bántam meg, hogy elolvastam.

Új hozzászólás Aktív témák