Új hozzászólás Aktív témák

  • sagajr78

    tag

    válasz Cifu #192 üzenetére

    Én utoljára a 6. kiadás során néztem bele komolyabban a WHFB játékokba, de már akkor is bőven megvolt a 2000 pontos alap határ, mert már akkor is csak ettől a pontértéktől jöhettek legkorábban a lordok. :D
    Csak akkor még valóban kevesebb figura fért bele ebbe az értékhatárba, aztán folyamatosan csökkent a pontértéke mindennek (a lordok kivételével) és még inkább áthelyeződött a 2000 pontra a buli.

    Ezek szerint mást értünk hős alatt. A sima kapitányok, papok szerintem nem hősök fantasy terén sem, csak a nevesített egyedi változataik akik külön sztorit és külön kategóriát kaptak. Tehát egy sima imperial captain nem említhető egy lapon mondjuk a birodalom neves főpapjával vagy épp Malekith-tel vagy épp Lord Croak-kal, vagy csak Bugman bácsival. Na ez utóbbiak hősök, az előbbi meg egy kiskarakter, 12 egy tucat kategóriában. :N

    Az a szép a webshopban feltüntetett karakter kategóriában, hogy az ott lévő karakterek egy része nem neves karakter, hanem sima HQ választás vagy még csak nem is az, hanem egy elit vagy épp troop kategóriába tartozó karakter figura. Így a nagy démonok (Great Unclean One, Bloodthrister variánsok, Keeper of Secrets és így tovább) sima karakterek (egy kalap alá esnek a sima őrmesterekkel), nem hősök. Itt meg róluk volt szó. Mitől lenne ugyanazon hős kategória egy egyszerű szerelő (techmarine) mint mondjuk Marneus Calgar vagy éppen Aun'Va a legfőbb Tau ethereal?
    Azt a webshopban ugyanúgy karakter kategóriában találhatóak. Ott egy kategóriában van az összes noname tucat karakter és az egyediek egyaránt. De a játékban jól elkülönül a hős és a tucat karakter. :) A tucat legények meg léteztek már korábban is, náluk bővülés nem volt.
    Ja és a shop-ban elég sok a duplázás is, mert van külön figura eltérő páncélzatra ugyanabból a noname karakterből, illetve ha motoron van az is külön dobozt kapott és így növeli a számot, meg ugyanez a helyzet ha kísérettel van egybe csomagolva vagy épp magában áll, illetve ha régi vagy új variáns ha mindkettő kapható (elda warlock-ból és SM techmarine-ból van vagy 4-4 típus azt csak a rajtuk lévő kis bizbaszokban térnek el, azt mégis 8 helyet elvisznek és nem ők az egyetlen ilyenek), meg olyan figura is van a boltban ami jelenleg egyetlen kódexben sincs benne. :W

    Neves dreadnaught jelenleg csak a Space Wolf-oknál van (mindjárt kettő is, Bjorn meg Murderfang). Eltérő típusúak (nem csak simán dreadnaught a nevük) azok vannak (leginkább FW kínálatában), de nem karakterek és nem is nevesítettek, pláne nem hős kategória (tudom a háttér szerint a legnagyobb SM hősöknek kijáró megtiszteltetés bezáródni a bádogkaszniba, de ettől még nem lesznek valóban hősök). Amíg régen volt drenya és kicsit később extraként bejött a venerable drenya, Blood Angel-eknél Furioso, azóta már született egy csomó egyéb típus is (amik jó része egyébként vicces módon már a Rogue Trader-ben is jelen volt, így például a deredeo ami jelenleg az idegeket borzolja, meg a contemptor, de már külön névkategóriát kapott az ostromra felszerelt, a dupla lőfegyveres, a dupla közelharci fegyveres dreadnaught is mert az olyan cool :N ).

    Amúgy ha már a webshop-ot vesszük alapul, akkor a fantasy terén még hajmeresztőbb karakter mennyiség lenne (papok, varázslók és hero kategória). Az új chaos egymaga 103 ilyet tartalmaz, a Death 56-ot, a Destruction 53-at, míg az Order 152-t. Azt akkor ebben a nevesített szörnyek még nincsenek is benne. Azt a FW ide is gyártott ám modelleket és szabályokat.

    Jaja, a nekronok jócskán megelőzték kódexüket, még anno kiegészítésként jelentek meg a sima gyalogjukkal és destroyer-rel (mondjuk ez lehet később jött és már a normál 40K-hoz lett elkészítve) először a Space Crusade-hez, aztán kaptak a nagy érdeklődés miatt kisebb kódexet és szabályokat WH40k 2nd edition-höz. Valahol nekem is van azokból a gatyába rottyantott nekron figurákból valamelyik dobozom mélyén, sőt egy fél destroyer-em is akad (a gép megvan, az ücsörgő nekron meg eltűnt még jó régen valahová).

    A megújulás hiányát én részint a profilváltásnak és szemléletváltásnak tulajdonítom ami lezajlott a 90-es évek végén, részint annak, hogy akkoriban a 40K változásai miatt (3rd edition "egyszerűsítéseit" elég sokszor hozták fel a játékosok érvként arra, miért lett hulladék játék a 40K és miért ászok a fantasy játékosok akik nem engedik lesilányítani a saját stratégiai játékukat :) ) a WHFB játékosok elég hangosan elleneztek minden szabályrendszeri tényleges változtatást. Erről elég sokat hallottam, bár én nem folytam bele a dologba anno.
    Az sem segített, hogy nem nagyon voltak rendezvények. A 40K versenyek, nyílt napok és rendezvények világszerte egy csomó érdeklődőt vonzottak, de a fantasy valamiért nem. Aztán 2006-7 környékén a GW kiszállt teljesen a szervezésekből, nem volt több GW támogatott esemény, így az akkor még nagy nehezen fellelhető kisszámú WHFB rendezvény gyakorlatilag teljesen eltűnt (manapság van az ETC itt Európában ami lényegében csapatverseny, meg nagy ritkán valami klub összehoz kínkeservesen pár 10 fős versenyt azt kifújt) , ugyanakkor 40K-s rendezvények pedig megszaporodtak hogy nem szólt bele a dolgokba a GW.

    SM ellenszenv egyébként a legtöbb 40K játékosban ott van, azt mindhiába, ők maradtak mégis a poster child. Mi sem mutatja jobban, hogy csak a SM változatoknak egymagukban van 5 kódexük (amiből az egyik lényegében pár kivételével mindegyik rendet tartalmazza) azt még bővítenék is az egyen massza repertoárját továbbiakkal (pár külön kiegészítő könyvecske már készült nekik, így az Imperial Fist és az Iron Hands is kapott saját külön supplement-et).
    Azt a teljes 40K világ szintjén még légypiszoknak sem lennének jók, olyan kevesen vannak (még a sisters of battle különféle rendjei is egymagukban túlteljesítik a teljes összesített SM létszámot). A fene nagy hadjárataik amikben győzedelmeskednek (miután valaki más annyira leredukálta már az ellenfelet, hogy ők be merjenek menni hozzájuk azt egy bunyó után elhúznak a helyszínről magukénak mondva a győzelmet, holott a meló nagyja akkor kezdődik) és amire épül az egész játék háttere, a galaxis összes harctéri eseményének és jelentőségének elhanyagolható részét teszi ki. A tényleges harc az orkok-tiranidák-emberek között zajlik (utóbbiak közé értendőek a lázadók/eretnekké nyilvánítottak és a tényleges káoszhitűek egyaránt, ahogy a mutánsok is). Azt róluk alig esik szó. :(
    Az egész rendszer ott romlott el, hogy ők lettek az alap/etalon, hozzájuk lett igazítva mindenki más. Talán majd egyszer javul a helyzet, ámbátor így, hogy lesz külön SM játék a Horus Heresy-ben ahol SM öl SM-et, így a fene tudja, lehet még jobban eldurvul a dolog.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák