Új hozzászólás Aktív témák

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz whbear #444 üzenetére

    Szia!

    Köszi a választ!

    Nos más oldalt nem igen nézegettem így nem tudom mennyire puritán a többi VPN szolgáltató oldala, az ncore blogon olvastam, hogy valaki ezt a vpn szolgáltatót ajánlja. Kicsit utána olvastam, és több külföldi magazin szerint is ajánlott és biztonságos. Egyrészt Panamára vanak bejegyezve, másrészt elvileg nem gyűjtik a log file-okat. Ahogy olvasgattam és néztem a szerver listáikat a következőket tudja:

    1. van double VPN szerverük - gondolom a mégjobb titkosítás miatt, bár nem értek hozzá :),
    2. lehet közvetlen TOR-ra kapcsolódni, bár ezt sok helyen nem ajánlják - inkább először VPN, majd utána kapcsolódjunk a TOR hálózatra
    3. dedikált? - nem tudom, hogy ez a jó szó-e - szerverük van P2P-hez
    4. Tv-zéshez is van szerverük - Ultra fast TV szerver

    Ami berántott elsőre ehhez a szolgáltatóhoz az főleg az említett blogon olvasható cikk miatt: ha jól emlékszem emberünk Németországban P2P-ezik - ahol nem kis összegeket szórnak ha rajtakapnak - és működik hibátlanul. Másik ok amiatt csatlakoztam az előfizetéshez az a jó vélemények különböző magazinokban, illetve az, hogy aránylag olcsón tudtam előfizetni (kb. 11000Ft/év).

    Protokolokban tudja mindet: PPTP, L2TP, OpenVPN. Van tutorial-juk, szépen leírnak mindent, hogy milyen rendszeren melyiket hogyan lehet használni.

    Ami nekem nem világos, hogy találkoztam már olyan WiFi hálózattal, ahol nem működik, vagy lekapcsol az openVPN progi (Android). A lekapcsolást úgy értem, hogy mintha választhatnék, hogy használom a WiFi hálózatot, vagy maradok VPN-en (ez a problémám pl a Mammut 2 áruház előtti ELMŰ WiFi hálózatánál jelentkezett). Gondolom itt úgy van beállítva a hálózat - meg nyílván ahol még nem műküödik - , hogy nem fogad el külföldi IP címről jövő kéréseket. Ha ezt jól gondolom, akkor sasjnálom, hogy nincsen magyarországi szerverük, de lehet, hogy ami késik nem múlik, Ausztriában és Romániában már jelen vannak.

    Tin: amennyiben nem létfontosságú a magyar szerver akkor ajánlom a NordVPN-t, sztem elég jó áron tudtam előfizetni, és vagy 3 vagy 7 napos kipróbálást is tudsz tőlük kérni email-ben (sajnos most nem találom, hogy hol van ez a lehetőség az oldalukon, de ha keresed akkor tuti rátalálsz).

    [ Szerkesztve ]

    El Psy Kongroo

Új hozzászólás Aktív témák