Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    válasz Zeki #1971 üzenetére

    Köszi! ;)
    Amúgy jól elvagyunk/elvagyok ám mi is/én is... de költséghatékonyságot nem mértünk...
    új mobil, netes sim kártya 3 havonta 4 ezerért, (esetemben) havi - másfél havi 3100 Ft telefon feltöltésre és ezért jár 1000 perc beszélgetés. De akkor legyen havi feltöltés, új mobil elfelejtve, akkor 15,3 euró/hó-ért van 1000 perc/hó beszélgetés...kb. 4,44 Ft /perc és el van intézve... Persze, ha nincs havonta töltve és nincs lehasználva, akkor drágább... 3 hónap alatt 2 feltöltés (változatlan árfolyamon) (10,7*2)=21,4+13,8(netsim)=35,2 euró 2000 perc 5,1 Ft/perc vagy 1 feltöltés 3 hónapra és akkor 7,105 Ft/ perc Ez FVD esetén érvényes, a 0,01 eurós percdíj mellett 290 Ft-os árfolyamon...

    callback-nál pedig duplázódik az ár...

    CC és VY esetén 2,5-el meg kell szorozni: 11,1, 12,75, illetve 17,76 Ft-ra módosulnak a percdíjak. callback esetén ez is tovább duplázódik...

    De, ha pc-ről-wifiről is hívok közben az tovább drágítja a tisztán mobilos, mobilnetes hívásokat... Ráadásul az még mindig sötét ló, hogy meddig lesznek ezek a percdíjak, mert ez előtt 0,02-0,035 volt az átlag legolcsóbb sáv...

    Az én egyenlegem most fogyott le és ráadásul a spórolás miatt most megint csinálhatok új, usa acc-ot... Azt is lehet hanstelen tölteni? Vagy nem érdemes, a 10,7 eurós feltöltést a FVD adja? Vagy nézte valaki usa viszontealdónál esetleg?

    Bocsi, a sok számolásért, hangosan gondolkoztam, majd kijavítotok, ha nem jól írtam valamit...

    update1: Illetve gondolkoztam és callbacknál árnyaltabb a kép, mert a lebeszélt perceket kell összeadni, a dupla percdíjakat szintén, hozzácsapni a mobilnet árát, (illetve elosztani a vizsgált időintervallumra eső időarányos részével) és a kapott összeget elosztani a lebeszélt percek számával. Mert hiába gms a callback, a net ára állandó (3 hónapra 4 ezer forint) függetlenül a használt technológiától. (callback, vagy netalapú)

    update 2: Azt pedig adottnak vettem, hogy 1000 perc beszélgetés, vagy egyéb nethasználat nem forgalmaz havi 167 Mb forgalomnál többet. (ugye a legelső, havonta történő feltöltés esetében érdekes)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák