Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    Így néz ki a vízhűtésem, hogy a legmagasabb pontja végülis az 50 cenyó magas XSPC tartályban a vízoszlop teteje, de ez a pont csak pár cm-t jelent a VGA blokktól, mivel a házban meg van fordítva a tálca, tehát a CPU alul van.

    A gondom igazából az, hogy a Laing DDC 5V-on mostanában van hogy nem indul el, csak nagyon halkan kattog. Megkocogtatom elindul és onnantól megy csak ez így gáz, mert van hogy elfelejtem bekapcsoláskor és csak akkor jut eszembe, amikor lekapcsol a gép a védelem miatt. (alaplap lekapcsolja mielőtt a CPU letérdel) Ha átkötöm 12V-ra a pumpát, akkor meg szökőkút, de úgy túl hangos nekem, mivel az összes venti 5V-ra van kötve. Eddig bakker elindult. Próbáltam, hogy átteszem a csövet az XSPC tetejére, úgy nem volt zárt a rendszer és a vízoszlop nyomta a visszatérő ág felé a cuccot, de úgy is néha indul , néha nem. Visszatettem alulra, közben kis takarítás, de nem volt igazából mit. A rendszer így zárt, szerintem 12V-on kinyomja a levegőt belőle és mindig 12V-on töltöm fel. Nemtom mi lehet :F létezik, hogy a triplaradin belül van valami dzsuva, ami megnöveli a rendszer ellenállását annyira, hogy pont nem indul 5V-on? Bakker szinte semmi dzsuva nem volt a tartályban. Az alján valami kis semmi, de ment leeresztés nélkül vagy mittom több mint egy évet tuti.

    Tök jó ez a pumpa, ki van találva, egyszerű tisztítani, kinyomja a levegőt. Nemár, nem akarom eladni. :(((

    Szerintetek van értelme áttenni a pumpát a tartály alól a gépházba, hogy magasabban legyen? Szerintem tökmindegy, mert akkor meg szívnia is kell...

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz DigitXT #13433 üzenetére

    Könnyű azt mondani. 10W a pumpa. A ventiszabályzó tuti nem tudja eldisszipálni a 6V feszkülönbséget ilyen áramfelvétel mellett és elfüstöl. Akkor kéne hozzá drehálni valamit. Ti mivel oldjátok meg? Van rá valami filléres kocka, ami bírja?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz hash99 #13434 üzenetére

    Ti rátesztek egy feszstab IC-re egy tonnás hűtőbordát vagy hogy szabályozzátok a pumpát? Maradt itt régről egy Enermax 4ch szabályzó, ránéztem a nyákjára és ez olyan kis seholsemmi, hogy ez esélytelen, max ha feltuningolom LM317-el, meg rábordázok ezerrel.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz BlackPriest #13437 üzenetére

    5V-ot használni földnek? Életemben nem próbáltam így kötni a jó öreg csifi deltát, hogy mit szól hozzá. Nem rossz öti, eszembe nem jutott volna magamtól. Védelem van benne, max levágja :DDD

    (#13438) hash99

    Na ennyit biztos nem. Szarrágó vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz BlackPriest #13437 üzenetére

    Zsír. Így marad. Hallani már a nyavajásból egy magasfrekis sípolást, szóval így már nem a legkirályabb pumpa, de indul. Király vagy. :R

    (#13440) MrPetya19

    Lövésem nincs mi az a tács6, de ha belemártod lakkba a szenzort és figyelsz hogy a vezetéke is belelógjon rendesen utána vízhatlan lesz és mehet a víz alá. Két komponenses epoxi mégjobb, mert az repedni se fog, mint a lakk, de ha nem bactatod a lakk is bőven megteszi, csak lepjen el mindent, ami blankolt.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz hash99 #13503 üzenetére

    Butaság. Az elemek elektrokémiai potenciálja szerint a réz az erősebb. Úgy szokták tanítani, hogy a nyitott fűtési rendszerekben réz ionok válnak le a vízben lévő szabad oxigén hatására, s ezek az ionok a fűtővízzel együtt áramlanak, s ahol a legkisebb az áramlási sebesség, ott lerakódnak. A lerakódás helyén létrejön az elektrokémiai korrózió, azaz a réz nyírja ki a többi fémet. Légtelenített zárt hűtőrendszerben eleve nincs olyan oxigéndús környezet, hogy erős korróziós hatásról lehessen beszélni így használható benne alu is akár, csak azon a kereskedő nem keres akkorát. Egyébként a drága tartályok zöme alu és nincs belül lekezelve semmivel mégis kínálják azokat is a csillivilli rézblokkokhoz, mert drágák. A kereskedő szerint mindig az a legjobb, amin a legtöbbet keres, a többi meg csak tudálékos süket duma. Én is 100 éve használok alu tartályt és még mindig élek és nem lyukadt ki semmi, pedig minden blokk egyadta réz, radi is réz. Nem árt feltöltéskor erősebbre venni a szivattyút, hogy nyomja ki a rendszerből a levegőt és annyi hőleadót tenni a rendszerbe, hogy a hűtőfolyadék ne legyen forró. Langyos vízzel ellötyög az neked 100 évig, simán lehet zárt rendszernek tekinteni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #13506 üzenetére

    A hűtőfolyadékban lévő lekötetlen oxigéntartalom lenne a számottevő. Nyitott fűtőrendszerekben nyilván a fűtéskor jelentős mennyiségű levegő jut a folyadékba ott azért 60 fok körül dolgoznak minimum az előremenő ágban. Ha elkezdesz vizet forralni már a forrás előtt lesz buborék benne rendesen. Az tiszta sor. Ezzel együtt ott sem két nap alatt lyukad ki az alu radi. Ez a lekötetlen oxigéntartalom nálam minimális, ha van is annyira kevés, hogy láthatatlan. A légelzáró maga a tartályban lévő vízoszlop, aminek az alján van mindkét csatlakozó, a szívó- és a felnyomó ágé is. A hal is megdöglik az akváriumban, ha nem teszel be neki légpumpát, szóval ebben a hőmérsékleti deltában (nekem asszem 38 fok a maximum, amire felmegy most a folyadék terheléskor) nem hiszem hogy sok levegő jutna a rendszerbe spontán a zárt tartályból, amiben van mondjuk tegyük fel van egy kicsi légoszlop is. A vonatkozó anyagvastagságok és oxigéntartalom mellett kétlem, hogy a korrózió (ha van is, végtére is lehet) gondot okoz, pláne hogy nem 20 éveket mennek ezek a rendszerek az elévülés miatt.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Satyricon #13508 üzenetére

    A feszültség létezik a két anyag között. +0,52V vs -1,66V egyértelmű. A kérdés az van e elég oxigén, hogy kialakuljon az elektrokémiai korrózió és az milyen erős korróziós hatást jelent. A két anyag közötti feszültségtől függ. Én néztem a radim belsejét és a természedes oxidréteg van rajta, ami minden alu-n kialakul, ha nem valami gagyi olcsó alu ötvözet. Az eloxálás is egyfajta létrehozása ennek az oxidrétegnek elektrokémiai úton.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Satyricon #13524 üzenetére

    Elírtam. Tartályt akartam írni. A radim belsejét nem nagyon látom. A gép alatt van egyébként, csöpögni csak a földre tudna, szóval lehetek bátor. Soha nem volt még szivárgási gondom egyébként. A pumpám csöpögött egyszer, mert a műanyag ház elengedett az illesztésnél kb. 10 év után. Még ordasis pumpa volt 220-as, szóval kiszolgált. Egyébként ezzel jó lett a háza, már nem csöpög. Cseréltem közben DDC-re. Ez icipicit sípol 7V-on engem zavar, 5V-on meg nem mindig indul el, viszont 12V-on szépen kinyomja a levegőt a rendszerből, szóval szó-szó. Ára miatt szerintem jó, egyébként az Ordasis hangtalan a mai napig, most hogy jó lett valszeg visszacserélem majd karácsonykor, ha éppen menekülök valami rokon elöl. Most szét nem szedem. Nálam a szerelés egy nap, szóval csak végső esetben. A blokkokat általában nyáron tisztítom magasnyomásúval, de volt hogy kihagytam egy-egy nyarat. Minimális dzsuva nekem is szokott lenni. Forrasztott blokkok, nincs bennük tömítés, így megtehetem, hogy nyomással adok neki. Egy pillanat alatt megvan és ha valami marad benne, akkor az kell is oda. Akinek szerelgetni kell az szív. Plexitetős csicsablokkot jobb ha szét se szedi amilyen minőségű azokban az ó gyűrű szerű tömítés meg a menet... Én messziről kerülöm a csicsa cuccot. A tiszta réz blokkból gondolom már lejött, hogy nem izgat a gépen belül mi hogy néz ki, mert úgy sem látszik, így a hűtőfolyadékot sem színezem. Úgy 1L desztvizet nyel el a rendszer, ahhoz adok hozzá max 1 deci nyári szélvédőmosót, ami egy picit meg is színezi, illata is lesz, meg így nem alakul ki benne élet. Egész keveset. Olcsó, bevált.
    Egyszer ment pár hónapot majdnem tisztán szélvédőmosóval, mert elvasaltuk a desztvizet itthon az év során és lusta voltam venni amikor kiderült. Az úgy dzsuválódott, így leengedtem a csába, szóval akinek színes hűtőfolyadék kell az tényleg használjon festéket. Jobban jár.

    A réteg amiről beszélsz szerintem az oxidréteg lehet. Nem kell tőle betojni. Jó helyen van az ott. Szerintem 1-1 év után úgy sem bírja ki senki, hogy valamelyik hardvert ne cserélje, így le kell engednie néha a rendszert, szóval minimális dzsuva belefér, különben nem lenne mit tisztítani.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz jones965 #13533 üzenetére

    Igényes és ízlésed is van. Ritka. Ráfért már egy hozzád hasonló ember a hazai pályára. Merevfalú csövet hogy hajlítasz? Feltöltöd homokkal és úgy melegíted? Durva lehet egy ilyen csövezést összedobni. Nyolcszor mérsz egyszer vágsz? :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fatal1ty1984 #13538 üzenetére

    Szépeket villant a srác, csak az nem tetszik, ahogy radikat kipakolja, persze nem tud mit csinálni, valahová tenni kell. Én is ezért nem válok meg a 830-tól. Ez annyira ott van ennél a háznál, hogy már alapból befér alá az egysoros tripla radi (de szerintem még a négyes is) így ha ráteszed a görgőt és az emel rajta, akkor még a duplasoros is nagyon-nagyon lazán elfér és nem látszik belőle semmi, ráadásul nekem minden másnál jobban bevált amikor a radi tetején van a venti belül a gépben és szív, átszívja a radin a levegőt úgy, hogy az közben végig felfelé száll. Sokkal jobban hűt, mint amikor akárhogy máshogy van és ebben a 830-ban felül ki is megy, mint a kéményen. 5V-on forog egy 20cm-es az oldallapon még, de abban már volt egy kics csicsa is. Gondoltam, ha a teteje meg a power kék, akkor legyen az oldala is kék, meg ne csak meleg levegő menjen befelé aztán részemről ennyi volt az optikai tuning, meg a mod.
    Kivágtam alul a ventiknek, feldobtam a görgőket meg picit faragtam az oldalsó ventitartón, hogy rámenjen a 20 cenyós aztán csók. Azóta se tudom semmire lecserélni ami hasonlóképpen egyben lenne H2O-val.

    (#13539) jones965

    Na ez a spirál nekem új. Tudtam, hogy valami oyasmi lehet, amit nem ismerek, mert amikor láttam a képet egyből az ugrott be, hogy na ez ... ez durva meló, vagy valamit nem vágok.
    Látom beleteszed amit kell. Jók, tényleg :R

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fatal1ty1984 #13541 üzenetére

    Több VGA-t választ aztán kell a sok radi, nem tud mit csinálni, valahová tenni kell, de azért itt már vicces Én se tudnám jobb helyre, csak ha a ház eredeti formájából nem maradna semmi úgy meg már nem mod, hanem házépítés :DDD Nekem pl. halálom hogy kitalálták ezt az alsótáposdit. Minden folyadék lefelé csepeghet csak, erre alsótápost vízhűtött gépekhez, hogy erősáram felé szivárogjon? Nem százasak a gyártók. Az enyémnél ha menet közben szétvágom a csövet akkor sem lesz semmi, max tönkremegy az alaplapom mielőtt lekapcsol a tápban a rövidzárvédelem. Ehhez képest a tápot primer körön megöntözni azért ég és föld.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz jones965 #13543 üzenetére

    Én is amiatt vízhűtök elsősorban. Megértem, ha ez volt neki a legfontosabb. Egy szava nem lehet amúgy. Tényleg megtettél mindent, ami megtehető. Ízlésesek, idáig inkább vagy gyerekes vagy ízléstelen vagy mindkettő volt inkább más modderektől a felhozatal. Persze nincs nehéz dolgod, mert eleve nem csúnyák a házak, amikhez hozzányúlsz, meg gondolom pénz is van, de ezeket érdemes megsasolni.

    (#13544) fatal1ty1984

    Én csak arra gondolok, hogy egy srác kedvet kap a profik fotói láttán és elkezd hozott anyagból... tudod autó fűtésradi meg szökőkútpumpa brutál emelési magassággal mert éppen az volt a vaterán ezerér... értesz, eleve nem szabványméret a csonkja, rádob valami gyorsbilincset, lenyomja neki a szivattyú aztán ott a baj... annó amikor kezdtem pancsolni azért voltak apró balesetek, nemtom itt lennék e alsó táppal. Más idők voltak, minden csináld magad volt, de...

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fatal1ty1984 #13548 üzenetére

    Mér' te nem voltál gyerek? :) Ne legyél ilyen szigorú. Nekem az első rendszerem úgy nézett ki, hogy egy 5L-es desztvizeskanna volt a radi is meg a tartály is. Egyszer a cső ugrott ki belőle, egyszer meg a kanna dőlt el. Hardverem sosem ment tönkre, mindig megúsztam, de egy mostani alsótápos gép mellett ha eldőlne egy 5 lityis kanna.... hát kétesélyes

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák