Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz szinimini #6617 üzenetére

    úgy érted,hogy annál jobb egy blokk ha minél gyorsabban
    Bizonyos értelemben igen, de sok mindentől függ, főként a belső kialakítástól:
    ha egy mikrostruktúrás blokk belsejét legyalulod, hogy gyorsabban keringjen a
    víz benne, attól azért érezhető, hogy nem fog javulni a hatékonysága, hiszen a
    vízzel érintkező felület nagysága drasztikusan lecsökkent. Az meg nem frankó.

    Az egy dolog, hogy ezekben már nem vagyok annyira otthon - CAD programot
    sem nagyon használtam még - de ha TE már annyira elkötelezett vagy a téma
    iránt, hogy valóban CPU blokk tervezésbe fogsz, akkor nem ártana "alapokkal"
    tisztában lenni, hogy hogyan működnek ezek a cuccok.:) Nem én vagyok az
    autentikus forrás erre, én csak az abszolút zöldségeket tudom kizárni...:R

    nagyobb mennyiségben is tudja átadni a hőt
    Egyszerre nem sok hőt vesz fel a blokkban lévő víz, de nem is az a célja, hisz'
    mire mennél azzal, hogy felvesz egy csomó hőt, magyarán jól felmelegszik?:D
    Nem hűtené a procit. (Próbáld ki: leállítod a szivattyút, marha jól fel fogja venni
    a hőt a víz a blokkban! Kb. fél perc múlva már forrni fog a procid.) El is kell azt
    a hőmennyiséget szállítani: nem baj az, hogy egyszerre keveset vesz fel, csak
    szállítsa el onnan, és jöjjön helyett friss víz, ami ugye a radiban már visszahűlt.

    Azért szokták mondani, hogy a körben a víz hőmérséklete közel állandó, mert
    valóban nem sokat melegszik a prociban, és nem sokat hűl a radiban, de ez a
    pici változás az egész rendszer egyensúlyának alapja. Így jön össze az egész
    a térfogatárammal: minél nagyobb, annál több hőt tud elszállítani az áramló víz
    a prociblokkból, tehát annál jobban hűti a procit. Tkp. nem is a víz hűti a procit,
    hanem a radi - a víz csak közvetítő szerepet játszik az egész folyamatban...:D

    Ha elég pontos hőmérőd van a radi kimenő, és bemenő ágán, akkor ismerve a
    térfogatáramot, meg lehet becsülni a rendszer aktuális fűtési teljesítményét.:K

Új hozzászólás Aktív témák