Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz TESCO-Zsömle #53577 üzenetére

    "De amúgy nem teljesen értem, hogy miért akarod a ferritkockákat hűteni, mert a tényleges hőtermelők/vrm elvileg a blokk alatt vannak, vagy nem?"

    Ha a blokk alatt lenne akkor nem menne föl 100°-ra! Két VRM hőmérsékletet mér a lapom. VRM1 és VRM2. VRM2 lehet a blokk alatt mert annak a hőfokai 70° körül maximálnak mióta felkerült a vizesblokk. Annak idején mikor az egész vizezésbe belevágtam, azt hittem hogy azzal a blokkal meg lesz oldva minden problémám. Nagy csalódás volt látnom, hogy a VRM1 hőfokaim maradtak ugyan olyan magasak vízzel is. 90-98° játékok alatt, 100-110° 1-2 percnyi kemény CPU izzasztó teszt után, mint pl prime95. Ezért nekiálltam kézrátételes móddal kinyomozni, hogy hol van ezen irdatlan hő forrása. (mivel hőkamerám nincs) Semmi más nem forró a lapon most terhelés alatt csak azok a ferrit choke-ok! Érezhető, hogy valóban 90°fölött járnak mert nem tudom rajtuk tartani az ujjaim hegyét pár másodpercnél tovább anélkül, hogy égési sérüléseket szenvednék. Innen következett a "józan-paraszti" következtetésem, hogy csak azok lehetnek az AIDA64 által VRM1-ként detektált alkatrészek.
    Most így néz ki játék közben ami már pár fok javulásnak számít:

    HWiNFO64-ban meg így most idle állapotban:

    Ezzel küzdök amióta erre a platformra váltottam, ezért lett víz és szeretném végre elérni, hogy a VRM1 90° alatt maradjon tartós prime95 esetén is. Már arra is gondoltam, hogy írok Asrocknak, hogy ugyan árulják már el hol a bánatban vannak a szenzorok ezen a lapon!

    [ Szerkesztve ]

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz TESCO-Zsömle #53577 üzenetére

    Így néz ki borda nélkül. Sajnos nálam nem ilyen szép egyenes sorban vannak a ferritek. Lenne esetleg ötleted, hogy milyen más alkatrész termelhet még ekkora hőt az alaplapomon?

    Why don't you knock it off with them negative waves!

Új hozzászólás Aktív témák