Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz TaaT #42496 üzenetére

    és a monitornak is van elektronikai zaja.

    mondjuk én ott döntöttem el, hogy elértük a célt, amikor a monitorjaim cicergése volt a leghangosabb a konfignál pár éve. ezt úgy kell érteni, hogy az egy méterre szuszogó hím norvég erdei macska / svéd nőstény "parasztmacska" (értsd, 5 kilós jólfejlett cirmos extra szőrrel) simán elnyomta a számítógépes rendszer komponenseit (és akkor még nem doromboltak).

    teljes csend egyébként egyszerűbb légen, a D5 porbaszabályozva sincs teljesen csendben. viszont kb 250W (proci és GPU is ebből olyan max 100-120W) a max ami még oké, és úgy is nagyon meleg lesz a házban. szab.tam ment el a határokig, ő meghűtötte a GTX480at is passzívan. mondjuk visszanézve a kísérleti cpuhűtői nem feltétlenül voltak jobbak egy passzív kéttornyosnál (IFX14 is tudott 1C/Wot passzívan amikor benchen próbáltam).

    víz azért jó, mert úgy elég jól lehet növelni a hőleadó felületét (nekem pl kb 700-750+Wot bír a vizem csendben gépházon belül), de a pumpa miatt totális csend nem lesz. viszont úgy nézve, hogy teljes terhelésen konnektorból 880W körül vesz fel a gép, az már léghűtéssel csendben nem menne.

    anno léghűtéses topikban elmentem a határokig, illetve használtam passzív hűtést / próbáltam elég sok mindent. volt, akinek a 400rpmes SFlex is sok volt, na ott már sokat nem lehet tenni.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák