Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Razi #38965 üzenetére

    Linus hála égnek eléggé sokat fejlődött az évek alatt:D. Elnézve ezt a videót pár dolgon sikítok. Ez tipikusan az a rendszer amit valaki akkor épít, ha nincs budgetben megkötése, de annyira sok tapasztalata sem.

    A Ház közepén a VGAk előtt lévő radinak nulla értelme van. Az első radiról már eleve meleg levegőt kap, tetejében ha megy is le róla meleg, azt gyakorlatilag még át kell tolni a felső és a hátsó radin. Talán akkor lehetne értelme, ha valamiért a radik radiátor -> levegő leadása lenne a szűk keresztmetszet, de kérdés, hogy mit nyer vele. Szerintem semmit.

    Arról nem is beszélve, hogy ez így hat radiátor házon belül, ez már bőven az "élmény feltölteni" kategória.

    Vízhőnél a deltaT a lényeg. Minél nagyobb a távolság a levegő és a radi hője között, annál jobb lesz a hőleadó képessége a radinak. Én pl ezt szoktam kihasználni, hogy erre 25foknál melegebb szobában nem nagyon van, cserébe felengedem 52-54 fokig a vizet, úgy csendben is elég a rendszer és a komponensek is jól vannak. Arra viszont ügyelj, hogy pl nálam a konnektorból ~850Wos rendszer levegőt nézve bőven 15fokkal melegebb a kilépési oldalon (víznél kb 3 fok különbség van, az is a GPU alrendszer előtt / után). Víznél ugyanúgy nagyon fontos a megfelelő házszellőzés, mert meleg lesz.

    Értelemszerűleg a 2xquad + tripla + dupla + szimpla kombóval ami Linusnak van és majdnem a triplája az én radifelületemnek, azzal valszeg a víz hasonló akusztikus beállítások mellett (amíg a radik nem egymást fűtik a levegővel), azzal olyan 40 fok körül meg lehetne fogni a vizet a rendszeremben. Ugyanúgy, ha mondjuk nem lenne a fixa ideám, hogy a ventiknek 6-700rpm körül kell forogniuk terhelés alatt is, akkor szintén nem kéne eddig engedni a vízhőt.

    Pushpullnak van értelme, ha elfér. A ház tetején lévő ventit elnézve nem vagyok biztos, de az alsó kamrában is kell majd 110mm a tápon felül. Van annyi helyed?

    Szvsz két quad 60as radinak bőven elégnek kell lennie, főleg pushpullban. Az alsó kamrában akkor egy valamennyit melegít a tápon de az még oké, viszont kiviszi a meleget, a felső pedig gyakorlatilag friss levegőt kap elöről. A felső menjen kifelé, egyébként frászt fogsz kapni a portól. A hátsó 140est viszont rakhatod kívülről szívóra némi extra friss levegőt adni a radinak.

    Ja és pumpa szinten D5 vagy DDC. Ez egy szép nagy rendszer lesz.

    Kábel elvezetés: vannak 45 / 90 fokos csatik, azok segítenek. 16/10es csövezést fogsz akarni.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák