Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz Lacza_26 #18904 üzenetére

    Köszi a cikket, de leginkább az abban linkelt tanulmányt!

    Ami azt illeti a vizsgálat alapján a nikkelezés kivitelezésében és a minőségében sem találtak hibát. Az egyetlen ok -amit sikerült felderítenie az intézetnek- az a nem megfelelő löttyök alkalmazása volt.
    Ha hihetünk az intézet függetlenségében és szakszerűségében, akkor ennek fényében nagy respect az EK-nak, hogy jóhiszeműen cseréli az összes blokkot...annak ellenére, hogy nem ők hibáztak.

    Találtam benne egy érdekes momentumot még: egyes blokkoknál savas jellegű hűtőfolyadék nyomát mutatták ki például. (nem savas közegben a réz védve van az oxidációtól). Ez azért érdekes, mert az alkoholok vízben ugyan semleges kémhatást mutatnak, azért alapvetően mégiscsak savasak volnának. Ha konkrét folyamatot nem is ismerek arra, hogy hogy tudna az alkohol vizes közegben "nemvízesen" viselkedni, azért nem szívesen önteném hűtőrendszerbe.

    Még egy plusz adalék, ami a vizsgálatban volt:
    In a water cooling system, the metal block is isolated from other metal parts of the system (it is not in direct contact with other metal parts). Thereafter, galvanic corrosion between different metal parts of the system is not possible. However, when the cooling liquid is conductive and different ions are dissolved in it, a different type of corrosion can occur.

    Ergo, ha sikerül megakadályozni, hogy elektrolittá váljon a desztillált vizünk, akkor kizárt, hogy megegye egymást az alu és a réz.

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

  • FID

    őstag

    válasz Lacza_26 #18904 üzenetére

    Köszönöm akkor veszek egyet :R

    Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

Új hozzászólás Aktív témák