Új hozzászólás Aktív témák

  • bazccka

    tag

    Üdv!
    Adott egy 3 hónapos Ariston Genus One 24 kW-os kondenzációs falikazán a szuterénben, mely egy 100 m2. alapterületű házban osztó-gyűjtőn keresztül csatlakozik a lakásban elhelyezett összesen 7 db. hőleadóhoz.
    A problémám az, hogy a fűtési szezon kezdete óta a helyiségekben lévő radiátorok felső 1/3-a forró, az alsó 2/3 viszont langyos, de inkább hideg. Valamint tegnap este (eddig életében először) 1p2, illetve 105 hibakódot írt ki a kazán (nem megfelelő keringetés), majd leállt, mely jelenség többszöri reset, illetve az Omega TF1 mágneses iszapleválasztó "tisztítása" után (melyen egyébként egyáltalán nem volt szennyeződés) megszűnt és a kazán újraindult, és azóta is megy.
    A kazánt beüzemelő szakember telefonban annyit mondott, hogy ez amiatt van/volt, mert a hőcserélőn (szivattyúnál) szennyeződés rakódott le és célszerű lehet az olajlerakódást megszüntetni savazással, illetve az adalékot 1 hétig keringtetni a rendszerben, majd a vizet lecserélni.
    Kérdésem az ebben jártasabb, tapasztaltabb fórumtársakhoz az volna, hogy a radiátoron belüli hőmérséklet különbséget ezen kívül mi okozhatja, és valóban szükség van-e egy 3 hónapja (teljesen új csövekkel és radiátorokkal) kiépített (gyakorlatilag zsír új) rendszerben a kazán savazása, melynek költségvonzata a szaki szerint 60.000,-Ft., vagy a probléma másban gyökerezik és megoldható esetleg olcsóbban/egyszerűbben?
    Talán a kulcsszó nálam is a torlószelep, és a fűtés beszabályozása lenne? :U

Új hozzászólás Aktív témák