Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Sziasztok,

    Vásároltam egy házat, és vele egy korabeli (2005-ös) Vaillant VUW 282 kazánt. A régi lakásomban nagyon rákaptam az automatizálásra, saját megoldásokkal (is) felvértezve vezérlem a fűtést, világítást, redőnyöket, riasztót, és van egy halom szenzorom is. Nyilván az új otthon új távlatokat nyitott, de a kazán kapcsán kicsit el vagyok akadva :) Egy VRT 390 termosztát van rajta, ez még nem digitális E-Bus rendszerű, hanem analóg vezérlés, wifis on/off rendszerű kész termosztátra pedig nem cserélném le, mert akkor bukom lángmodulációt. A kazánt pedig ugyancsak nem akarom cserélni, teszi a dolgát jól.

    Szóval ebbe a rendszerbe kéne valahol belenyúlni, de elég nehezen megy már a keresés is, kevés korabeli doksi érhető el, azok is jobbára kezelési/telepítési útmutatók és marketinganyagok. A termosztát doksija viszont említést tesz róla, hogy telefonos távvezérlés is lehetséges, csak kell hozzá kiegészítőmodul. Viszont ennél több infót nem találtam. Véletlenül nem tudja valaki, hogy mi ennek a modulnak a típusa? A kazánra kell kötni, vagy a termosztátra? Azért lenne fontos, mert ezen jó eséllyel lenne rsr232 vagy ttl szintű soros kommunikációs lehetőség (vagy nem, de egy nyomozást megérne), amit már lehetne analizálni és hackelgetni. Sajnos a kulcsszavakra keresve az új cloudos/smartphone-os Vaillantos dolgok jönnek, az meg nekem ugye nem releváns, ez a kommunikációs modul még valami analóg modemes motyó lehetett....

    Ezen kívül egyéb ötleteket is szívesen látnék olyantól, aki otthonosan mozog a Vaillant termékekben, vagy volt/van ilyen kazánja/termosztátja, és jobban képben van. Magának a kazánnak is sok digitális portja van, de ezek az telepítőknek szánt doksikban is csak olyan szinten vannak kivesézve hogy a 7-es pint kösd a termosztát 7-es pinjére, vagy ilyen-olyan vezérlőmodulra, de arról ne akarj tudni hogy pontosan milyen jelszintek és prtokollok dolgoznak a csatikon. Vakon meg nyilván nem piszkálgatnám.

    Előre is köszi, ha valaki tud adni bármilyen támpontot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák