Új hozzászólás Aktív témák

  • RootRulez

    félisten

    Sziasztok!

    Kilyukadt az egyik radiátorom két hónapja, akkor beheggesztettük, de azóta kilyukadt más helyen :D Ekkor már fogtam és szereltem lefelé, már nincsenek olyan hidegek.

    Szóval eljött a fűtés korszerűsítés ideje.

    Amit érdemes tudni a házról, hogy ilyen csináld magad emberke lakhatta korábban aki csinálta, kiépítette. Működik, de látszik, hogy ahány helyisélg sokszor éppen az lett összehozva a korábbiakkal. Plusz sok régi cső megy a földben, amik már nagyon bizonytalanok...

    Szóval új cső, új radiátorok lennének és nagy valószínűséggel zárt rendszer
    Elsőre a kérdésem az lenne, hogy mit érdemes csőnek választani (ha erről lehet nyilatkozni így áltatlanban.

    Aynagilag egy szakember azt mondta, hogy nincs jelentős különbség, mert pl a réznek drágább a métere, de olcsóbb hozzá az idom, mintha acélból. Henco csővel meg az a problémám, ha jól tájékozódtam, hogy minden fűtőtestbe külön ágon menne a meleg víz, tehát lehet a legolcsóbb métere, de a legtöbb is kellene belőle.

    Jelen pillanatban tapogatózok, hívok majd pár szakembert, csak mire értekezek velük, jobb lenne tisztábban látni ezeket a dolgokat,

    ═════════════════════════════════════════

Új hozzászólás Aktív témák