Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tithian

    őstag

    A fő problémáim a vitaminkészítményekkel:

    - Tudtommal nincsenek egyértelmű eredménnyel zárult kutatások, melyek bizonyítanák, hogy a hétköznapinál sokkal magasabb vitaminbevitel bármilyen pozitív hatással is bírna (bizonyos esetekben negatívval sem bír)
    - Azok az ismerőseim, akik szednek ilyeneket, ugyanúgy élnek, mint előtte (nem egészségesebbek, nem életerősebbek)
    - Ha komoly hatásuk lenne, arról feltehetőeg tudnánk, s jóval intenzívebben kutatnák a kérdést

    Olvastam néhány alkotást a témában, de azt nehezményezem, hogy a plusz vitaminbevitel egyébként egyes jeles hívei igen kifogásolható nézetekkel bíró emberek, ami rontja hitelességüket. Az összeesküvés-elméleteket hirdető csodadoktoroknak nem fogok hinni (kedvencem: a gonosz gyógyszeripar írtja az emberiséget, a pszichológia és a pszichiátria pedig áltudomány).

    Magamról: igyekszem egészségesen táplálkozni, évi egy hetet szoktam betegeskedni. Gyerekkoromban igen beteges voltam, s allergiáim is voltak.

    </örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

  • Tithian

    őstag

    válasz fLeSs #10 üzenetére

    A gyógyszeriparnak nem érdeke, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehetne előkeríteni egy csomó embert, akiket aztán megvizsgálnak. Éppen jutna rá pénze egyes táplálékkiegészítőkkel foglalkozó cégeknek (a bizonyított hatás jó reklám lenne).

    Ahhoz képest, hogy világszerte rengeteg vitaminkészítményt adnak el, nem sokat tudni a hatásukról, inkább csak egyéni tapasztalatokat ismerünk. Ez is csak egy termék, de a fogyasztók hatalmas számának ellenére nem tudni, pontosan mit várjak el tőle.

    </örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

Új hozzászólás Aktív témák