Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khadris

    csendes tag

    Sziasztok,
    olyan anomáliám van, hogy van több ilyen [link] wifis dugalljam, amik kb. mindegyik konnektorban/hosszabbítóban, lekapcsolva árammentesek (legalábbis a fázisceruza nem világít benne), de ha bármelyiket egy adott hosszabbítóba dugom, és ott kapcsolom ki, akkor marad benne áram.
    Még nem próbáltam azt, hogy átdugom másik konnektorba a hosszabbítót, vagy abba a konnektorba másik hosszabbítót dugok, mert egy 3 méteres szekrény mögött van, de kiváncsi lennék, mi okozhatja. Kaphat olyan feszültséget/áramerősséget, ami megakadályozhatja, hogy lekapcsoljon? Van valami, amit a dugalj elé be tudnék illeszteni, hogy tuti kapcsolódjon a kapcsoló? :F

  • Khadris

    csendes tag

    Tök jó témaindító lettem, látom :D

    Az egész onnan indult, hogy a wifis pluggal lekapcsolva a beledugott ledsort, az világított továbbra is kicsit, és forgatgattam addig a hosszabbító-dugalj kombót a konnektorban, amíg volt olyan állapot, hogy már nem világított egyáltalán. Erre jött az ötlet, hogy kimérem fázisceruzával, és amikor a ledsor nem világít, akkor nem világít a fáziscerka sem. A hosszabbítóim sima egyszerű egy szálat megszakító kapcsolós ikeás elosztók, amelyiket lehetett, már átdugtam úgy, hogy a fázist kapcsolja le. Nem is azon aggódom, hogy megráz, hanem hogy a folyamatosan egy kis áramot kapó (de a bekapcsoláshoz meg keveset) tv, ilyesmi érzékeny eszközeim károsodnak idővel, főleg ha a földet szakítom meg. Míg ellenben ha simán kikapcsolva, bedugva, standby-ban marad, akkor meg elvileg semmi baja nem lesz :F

Új hozzászólás Aktív témák