Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KMT

    addikt

    válasz PROTRON #7987 üzenetére

    "A "nulla" az nem fázis, hanem azon a vezetőn keresztül folyik vissza a "maradék" áram a trafó irányába, amit nem égetett el a fogyasztói berendezésed."
    Én még ott leragadtam, hogy ha sorba van kötve, az áram az egész áramkörben azonos...

    "A mérőóra mellett közvetlenül kell lennie (régebbi esetekben a mérőóra egy bakelit lemezre van szerelve) az áramszolgáltatói kismegszakítóknak.
    ha 3 db van, akkor van 3 fázisú a lakás betáplálási bekötése."
    Na azt még nem néztem. De igazából mindegy is talán, mert összteljesítményre nem lesz nagyobb, ha csere lesz, szóval el kell bírja.
    A három fázis az óránál meg elég esélyes, ha a lakáson belül az egyik megszakító három fázisos, gondolom. :D

    " 2 főzőlap + 1 db sütő fázist ahogy most is be van."
    Fogalmam sincs, hogy így van-e. Mivel lényegében egy készülék a sütő és a főzőlap, lehet, hogy három fázis van bekötve közvetlenül...

    "Egyébként lakossági eszközök esetén nincs értelme a háromfázisú lakás bekötésnek, mert amúgy minden egyes berendezés 1 fázisú"
    Azért a kisebb áram miatti vékonyabb vezeték nem hátrány.
    Ausztriában a szállásunkon átfolyós vízmelegítő volt. Elektromos, kis picike. Elég volt zuhanyzásra bőven. Tároló nélkül. 20-25 kW. Ott azért biztos jól jön a három fázis...

Új hozzászólás Aktív témák