Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Atomgeszi #6014 üzenetére

    Hát ez az Electrolux példány a gyári 4 eres tápkábelével az Ikea-s villanyász által úgy lett bekötve, hogy tudta nagyon jól hogy 1 fázis van a lakásban, engem meg anyáskodónak titulált a hátam mögött, mondván túlaggódom.
    Az 5x2,5mm2-es kábel az elosztóban 2 külön 16A kismegszakítón van.
    A főzőlapnál 1 wagóba belerakta mind a kettőt db nullának felhasznált vezetéket, abba a 4-eres tápkábel 1 szem 1,5-ös nulláját bekötötte.
    A 2 fázis ér végén lévő wagókba meg belekötötte egyesével a gyári tápkábel 2 db 1,5 fázisait.

    Ezek után mint fentebb írtam, ez az idén vásárolt 140k hufba kerülő főzőlap rendesen 2x16A-el terheli a fázis vezetőket és a visszafolyó nullán is megjelenik a 32A.
    Mind a 4 főzőlapon rendesen fűtötte a 30 literes lábosnyi vizeket, nem tűnt úgy hogy visszavenne a teljesítményből.

    Leveleztem a gyártóval is, egyszer sem említettek olyat amit Te írsz.
    Annyit írtak hogy ha 1 fázis, akkor a gyári tápkábel kuka, helyére kell bekötni az 1 db 3 eres vastag tábkábelt, 3x6-ot mondjuk. Ebben az esetben a garancia papírra villanyász általi pecsét mellett még megjegyzésben kérik feltüntetni a kábelcserét, hogy garanciális hiba esetén a bekötés kinek a felősége.

    Egyébként meg leszek szíves az Ő készüléküket 3 fázisú lakásban üzemeltetni, mert különben user error és nem vállalnak felelősséget a gyárilag tervezett tápkábel hibás működése esetén.

    A Whirlpoolnak tudom hogy van olyan készüléke aminek beállíthatod hogy mi a max teljesítmény amiből gazdálkodhat.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák