Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 313313

    addikt

    válasz biker #10191 üzenetére

    Ezért vizsgálom át az összes trafó elosztó szekrény zsanérját nyitás elött, hogy fent marad-e az ajtó, aztán tavasztól őszig ovatosan nyitom ki, belesek mi van mögötte, ha olyan fújom be a darázsírtót....

    Nem véletlen, hogy az aluszekrény fedelének levétele FAM-nak minősül, ha nem vagy elég körültekintő, csinálsz ott is zárlatot, de van rajtad szemüveg(nálunk ívvédő rostély van) íválló munkaruha, gumikesztűn bőrkesztyű, gumibkehet olvad kivsit, de a bőrkesztű azétt véd kicsit...

    HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

  • SaGa59

    őstag

    válasz biker #10191 üzenetére

    Nagyon fiatal koromban, úgy 55-60 éve volt egy közszájon forgó történet, nem tudom, mennyire valós, de jó évtizeden át sokan megemlékeztek róla, afféle városi legendává vált. Egy nagyteljesítményű földkábeles melónál sikerült állítólag Csepelt (konkrétan a vasművet) áramtalanítani. Ketten dolgoztak, az egyik lekapcsolta a főkapcsolót, pontosabban átváltott egy másik földkábelre, a másik átütötte a földelőszondát a leválasztott kábelen, ám az első valamiért, állítólag önkéntelenül, már vissza is váltott. Szonda szerencsére addigra már a földben volt és aki leütötte, épp elengedte. A földzárlat viszont elég sok szinten vitte magával a biztiket, így a másik kábelnek már nem jutott élő fázis.
    A ‛70-es évek közepén a zuglói Zsolnai csempegyárban melóztam (tudtommal már a gyár se létezik) a villanyszerelő brigádban nyárimunkás segédmelósként egy hónapot. Ott tanultam meg falat vésni, védőcsövet hajlítani, földelést kimérni, dobozokat a helyükre gipszelni, vezetéket bekötni, hosszabbítani, ilyesmik. A kedvenc javítási melóim:
    Éjszakás jóember nem a csillét tolta meg a targoncával, hanem rajta a felrakott égetésre váró csempe építményt (hosszú kemence, a közepén gázlángokkal, az egyik végén betolták a „csilléket” a rájuk felrakott kiégetendő csempékkel, a csillék egymát tolták előre, a túlvégén a már kezelhetőre hűlteket meg kihúzták), így az egész végig összedőlt. Gyorsan ki kellett rángatniuk a csilléket a kemencéből, nem volt idejük kivárni míg kezelhetőre hül az egész. Az utolsó csillék gyakorlatilag még izzottak, az összes kábel a kemence végénél leolvadt. Másnap meg kábelezhettük újra az egészet.
    A másik kedvencem, szintén éjszakás. Nem volt kedve melózni a csempefestő soron valakinek, ezért tőben elvágta a kábelt. Azt a mai napig nem értem, hogy nem vágta agyon. És tényleg tőben vágta el, még a betont is fel kellett törjük egy darabon a cseréhez, mert a beépítéskor vagy kimaradt a védőcső, vagy abba is beton került, miután már a kábel is benne volt, de nem lehetett csak úgy kihúzni a régit.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák