Új hozzászólás Aktív témák

  • TonTomika

    aktív tag

    válasz User_2 #9421 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! :R

    - Önálló, 100nm-es családi ház lesz, egy nagyobb garázzsal, műhellyel (később).
    - ELMŰ területen
    - Légkábeles bekötés lesz, ahogy néztem más új házaknál is így van sajnos.
    - Egyelőre még semmilyen konkrét tételes árajánlatot nem kaptam, csak annyit, hogy ez a dolog ennyi lenne. Még nem tudom, hogy mi lenne benne.
    - Én a 700-at munka + anyagra olyan értelemben sokallom, hogy ha most nincsen semmi, akkor miért drágább ennyivel ez, mint az 1X32, amikor ugyan úgy ki kell húzni a vezetéket és telepíteni a mérőórát meg a vételi helyet.
    - Az 50A-re méretezett vezetéket csak azért írtam, hogy ha 3X32A lenne, akkor biztosan jó legyen. 3X32A nappali az gondolom azért elég, ha számolunk elektromos autó töltéssel is ugye?

    Most lesz majd szándéknyilatkozat, utána megyünk az építészhez és utána lesznek csak konkrét terveim erre a házra vonatkozóan. Viszont szeretnék előre felkészülni, hogy jó kérdéseket tudjak feltenni, illetve ha látok valami furcsaságot, közbe tudjak szólni.

    H-tarifa és vezérelt (éjszakai) áramra nem tudom, hogy mennyire lenne szükségem, mennyire érdemes kérni most a kialakítását.

Új hozzászólás Aktív témák