Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz asdf_ #10976 üzenetére

    A kollega arra gondolt, hogy elsőre a jelenlegi mennyiséget gyorsan átmenetileg lecserélni, hogy a felújítás idejére legalább az elosztó biztonságos legyen, hogyha valahol a hálózaton hiba van, akkor legyen esély időben leoldani...a régieknél nem tudhatod.

    Ilyenkor simán benne van az is, hogy nem akart kigyulladni a lakás, hanem a kmsz érintkezője "laza" volt és emiatt nem érintkezett rendesen, ami kisebb szikrákat okozva, idővel egyre nagyobb lett a légrés, emiatt kezdett el meg-megégni...idővel persze ki is gyulladna, de láttam már rosszabbat is üzemelni. :D

    PL saját lakásomban beköltözéskor leellenőriztem, azthittem rendesen bele van húzva az eredeti alu nulla a nulla sín betáplálására, hát 2 évvel később derült ki hogy a csavar azért nem mozdult, mert belegyógyult az érintkezési hiba miatti kis szikráktól, miközben már másfél centi hosszan leolvadt a szigetelés és alatta elkorrodált az eredeti alu annyira, hogy amint szigorúan lekapcsolás után hozzáértem egyből eltört.

    Szerencsére nem üzem közben tört el, mert akkor valszeg sok-sok mindenem tönkrement volna...

    szerk.:
    De nyugtass meg hogy a elírás akart lennie az a "villanyóra le" szöveg, mert ugye az mást jelent, azon vannak plombák.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák