Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz lappy #10218 üzenetére

    Szerintem elírta a kollega, mert egyébként az is hivatalos ajánlás hogy maximum hány dugaljanként kellene új áramkört építeni, így ha több szoba ugyanarról az 1 dugalj körről él, mondjuk 30 dugaljjal, akkor már tervezésileg is a szabványokban meghatározott kötelező méretezési minimumok miatt megbukik a 2,5-ös.
    Mert akkor már nem 2 db 100W-os LED TV-vel meg 2 db 50w-os laptoppal kell számolni, hanem rendes fogyasztókkal.

    Egyébként én személy szerint nem vagyok hívi ennek a másfelessel spórolgatásnak, nem tudhatod mit fognak a jövőben átalakítani, rákötni.
    Én azt mondom anyagilag a vezetékezésen alig 15%-ot lehet spórolni, a teljes anyagköltségnek kb az 5-8%-a, ellenben ha most nem épül ki a 2,5-ös, akkor az sose fog.

    #10219 draco31

    Az már önmagában "baj" kategória hogy el-égett leolvadt a vezeték/kötés...
    Az meg hogy nem lett tűz az más kérdés.

    Ha több szobát látsz el 1 dugalj körrel, akkor szerintem inkább 2,5-öst húzz.
    Ha tudod hogy csak 2 dugalj van 1 körön és csak TV-k meg laptopok mennek róla, akkor még vodka-szódával elfogadom az 1,5-öst, de ha már több szoba, 12-20 db dugalj akkor már inkább 2,5. Ilyenkor nem csak a dugalj csoportok száma számít, nem úgy számolunk hogy 2 csoport, hanem hogy csoportonként hány darab, mondjuk 3-4 dugalj, akkor az már 8 lehetőség, hogy a szobánként vészhelyzetben bedugott elektromos olaj radiátor mellé bedughatsz porszívót és már is ott a 3,5 kW össz terhelés lehetősége...

    A fürdőnek mindenképp saját külön áramkört vinnék, ahogy a konyhához sem elég 1 db...
    Ugye külön illik áramkört vinni a hűtőnek, meg azért a jövőben az elektromos főzőlap-sütő miatt azoknak illik már most jól megcsinálni, ne kelljen fél év múlva megint szétvésni...

    A világításnak meg megint illik "szektoronként" saját áramkört vinni, ne a hűtő dugaljáról éljen a fürdő világítás, pl pára nem barát...tehát 1 világítás a konyha étkező, 1 a fürdő-wc-előszoba-folyosó, aztán meg mondjuk 2-3 szobánként még 1 világítás...
    Persze konyha és fürdőt és egyéb helyiségek világítását szeretik összevonni...hátha egy beázás miatt épp a fürdőben sötétben marad a zuhanyzó emberke. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák