Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz narumon #554 üzenetére

    Mivel egy ideje nem válaszolt senki:

    Nekem egy Pentacon 50mm 1.8 van, filmezésre még nem próbáltam, de tesztelni fogom mindenképpen valamikor.

    Ezekkel az obikkal pl. Canon vázon az a gond, hogy nincs bennük optikai stabilizátor természetesen, ezért az alkalmazásuk eléggé szűk körű, kb. statívra korlátozódik. Steady+M42-vel néztem pár vidit, mindegyik elég gázos volt a rázkódás miatt. Jómagam, bár van egy Flycam nano-m, még nem próbáltam ilyen obival.

    Természetesen stabilizátoros vázzal nyugodtan haszálhatóak ezek az obik is. Filmkészítésnél úgyis manualban dolgozol, tehát ez sem probléma.

    Én a Canon 60D-hez egyszerű, sima M42 adaptert vettem Kínából pár száz Ft-ért, semmi baja.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz csaszi72 #556 üzenetére

    Olvasd el figyelmesebben:

    Jómagam, bár van egy Flycam nano-m...

  • sellerbuyer

    őstag

    Minden steady-t nehéz rendesen kisúlyozni. Van egy pár videó a neten, ami segít, vannak benne fogások. Na ezek kb. semmit nem érnek, mindet kipróbáltam.

    Mutatnak ugyan egy-két trükkösnek tűnő fogást, de ha jobban megnézitek, vágva vannak a videók és kiszedték belőlük azt az egy-két órácska plusz kínlódást, amíg sikerült belőni rendesen az egyensúlyt, a "mesteri" trükkök ellenére. :DDD Így a videón úgy tűnik, mintha hipp-hopp, egy két trükkös fogás és máris tökéletes egyensúlyban van a steady.

    Csak egy példa:

    Ha vízszintbe állítod a steady-t, perszer rajta a kamerával, akkor annak simán meg kell állnia vízszintben. Így elvileg könnyen be lehetne súlyozni. Francokat. Egy csomót kínlódtam anno ezzel, hogy szépen megállt vízszintben, de az Istennek nem akart jó lenni függőben. Állandóan dülöngélt. Hát eltelt egy kis idő, mire rájöttem, hogy hosszabbra kell engedni a rudat azért, hogy a súlyok jobban érvényesülhessenek.

    Mindez a kínlódás csak azért, mert szentírásként elfogadtam a videót, miközben marhaság az egész. Pedig pont az én steady-mhez volt a vidi, meg működni is látszott rajta szépen ez a megoldás. Csak hát ugye kis kompakt consumer kamerával, nem egy nagy bazi obival ellátott dslr-el...

    Én vadiújonnan vettem kéz alól a steady-t, rajta volt a nylon, meg minden, mintha csak boltban vettem volna. Nem tartom kizártnak, hogy a gazdája pont ezért adta el, mert nem bírta besúlyozni.

    Tény egyébként, hogy kis méretű obival könnyebb lehet a helyzet. Ebből nekem csak az M42 van, ki fogom próbálni, hogy az optikai stabi nélkül ez mit mutat steady-vel. Ha jó, akkor marad ez a steady-zéshez, mert a nagy obival kínszenvedés az egész, bár megoldottam (azért nem tökély még).

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz EkSYS #565 üzenetére

    18-135-öm van, ez már azért jóval életszerűbb. ;) Pláne mivel filmezéshez az egy, nagy átfogású obi ideális választás lehet, ne kelljen cserélgetni, ha steady-zel. Van súlya rendesen és bazinagy, ehhez képest az 50mm-es M42 pehelysúlyú és nünüke, szóval könnyebb belőni hozzá a stabilizátort. Jó választás lehet még a 18-55 kitobi is, méreténél és filmhez teljesen megfelelő minőségénél fogva.

    A rudat nem eresztettem persze túl hosszúra, csak hosszabbra annál, mint ami a vízszinthez kellett. Így mindjárt más lett a helyzet, máris sokkal könnyebb volt beállítani.

    A videók nekem kb. semmit nem értek sajnos, azt kell mondjam. Saját tapasztalás útján állítottam be a steady-t, ahogy írtad is.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz narumon #568 üzenetére

    Természetesen teljesen nyitott állapotban kell használni csak. Steadynél nem zoomolgatsz.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz csaszi72 #572 üzenetére

    Az a baj, hogy drágák a nagylátók sajnos. Ugyanakkor nem nagy durranás némelyik az árához képest.

    Most néztem épp itt a PH-n egy Zeiss Flektogon 20mm-t, 75 körül... hát elég durva ár! Van itt egy összehasonlító teszt a Canon 20mm-ével, hát egy napon sem lehet említeni a kettőt, a Canon javára. Igaz, a Canon százon felül van, külföldről talán 100 körül meg lehet játszani, még nem néztem. De hát könyörgöm, egy száz éves obi főként ha ilyen fos képe van egy mai obihoz képest, ne kerüljön már 75k-ba! Ha jobb, vagy min. ugyan olyan jó képe lenne, egy szót sem szólnék, hiszen a régi obiknak pontosan ez lenne az értelmük, hogy jó áron sokkal jobbak, ill. min. olyan jók, mint a hasonló paraméterekkel rendelkező új obik. No nem is töri agyon magát érte ugye senki, hogy megvegye. :N

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz cOxeR #576 üzenetére

    Majd szólj, ha már meg tudod enni a zabot! :DDD Bocs! Nem hagyhattam ki! :B

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz cOxeR #579 üzenetére

    A drága számomra azt jelenti, hogy nem éri meg az árát. A "sokba kerül" és a "drága" épp ezért két külön fogalom. Ha valami x millió Ft, arra azt mondhatjuk, hogy sokba kerül, de ettől még lehet, hogy olcsó, mert a valódi (ill. piaci) értékéhez képest még mindig alacsony áron adják. Nálam kb. így van ez definiálva. :U

    Ez az obi nekem bazidrága ilyen fis-fos képpel, sorry. Ha min. olyan képe lenne, mint a Canonnak, amivel össze lett hasonlítva, akkor egy szót nem szólok. Különös tekintettel arra, hogy utánanéztem, ebay-ről a Canon obi, (igaz EF, de kit érdekel, az M42 manualhoz képest) 108.000 Ft-ért vadonat újonnan beszerezhető. Használtan 93e Ft-ért láttam postával. Hát ez kb. le is zárta a kérdést szvsz. a tesztvideó tükrében. ;)

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz doktor úr #597 üzenetére

    Bezony. :K És ha nagyon szétnézel a neten, biztosan megtalálod ennél olcsóbban is külföldön. :U

    Az a szomorú, hogy itthon sem a kereskedők kapzsisága okozza a magas árakat (bárcsak azt lehetne mondani), hanem a brutálisan nagy adók és minden egyéb, amivel állam bácsi ellehetetleníti a vállalkozókat. A kisker árrés 15%, a nagyker 4% környéki, én azt gondolom, hogy ez korrekt, sőt elég kevésnek is mondanám. Egyszerűen az ÁFA, meg egyéb adók gyilkosok az árra nézve.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz csaszi72 #599 üzenetére

    Egyáltalán nem így van. :N

    Ott nem 27% az adó! ;)

    Emellett Mo-n kics....szett drága a szállítás (szintén adó a benzinen, adó a szolgáltatáson, adó az alkatrészeken a teherautókhoz, autópálya használat, VÁM, adó-adó-adó), a csomagoló anyag, az esetleges engedélyek, hadd ne soroljam. Egy termék ára nem csak a kisker árrésből áll össze!

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz fps8 #608 üzenetére

    Teljesen, totálisan zűrzavarosan kevered a dolgokat egymással.

    Először is filmes kamerára kérdeztél rá. A film egy analóg technika. A digitális technika az életben nem lesz olyan minőségű, mint az analóg technika. Egyszerűen abból kifolyólag, hogy digitális. Mintavételezéssel dolgozik, tehát az eredetiből, a valóságból mintákat vesz, nem rögzíti, nem tárolja az egészet, legyen az CD, vagy bármilyen más digitális tárolóeszköz. Így van a videónál is. A videó és a film eleve két külön fogalom, a laikusok sajnos össze-vissza keverik és ez terjed mint a vírus. Ez mondjuk érthető, de ettől még nagyon nem elfogadható.

    Aztán belekeverted a fullHD videózást, ami meg aztán megint egy külön téma. Semmi köze nincs az általad emlegetett filmes kamerákhoz, pedig te azokhoz hoztad fel példaként. Totális képzavar.

    Azért kérdeztem rá a "jó videó"-ra, mert először csak "jó"-ról írtál, majd utána már minőségről. A "jó" az több szempontot jelölhet, a minőség tekintetében pedig fentebb a válaszom.

    Szóval értem én, hogy teljesen laikus vagy a témában, de ha (láthatóan) érdekel a téma, nem ártana annyira utánanézned, hogy legalább kérdezni tudj korrektül, amire aztán korrekt választ lehetne adni. :U

    Ha arra vagy kíváncsi, hogy olyan klipeket lehet-e készíteni 600D-vel, mint amit linkeltél, a válasz igen.

    Azt honnan vetted, amit a macikról írtál, van valamilyen werkfilm, amiben ezt láttad, hogy hogyan készült? Linkeld már be plíz, mert érdekesnek tartanám, ha ez így lenne, ahogy leírtad, persze semmi sem kizárt...

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz fps8 #613 üzenetére

    Hát ezt a hsz-t akár inkább meg se' írtad volna, mert ezzel a laikusságod mellett az irtózatos nagy butaságodat reklámoztad, gratulálok! :C A zöld háttér előtt ugráló jelmezes macikhoz meg külön! Rendkívül jót mulattam rajta! Hány éves vagy te, hat? :DD

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz csaszi72 #620 üzenetére

    Tökjó. Kár érte, hogy nem DSLR-el csináltátok. A brutális DoF a filmes hatást teljesen hazavágta. A filmes beállítások, meg a gyors snittek így kicsit kárba vesztek.

    Azért én nem hagytam volna ki a ziccert egy steady-vel végigmenni az üres pályán, aztán a végén, amikor mennek a reklám feliratok, hogy hány m2 a pálya, meg mennyi falfelület, stb., oda nagyon tuti lett volna ez a felvétel gyorsítva.

    A végén bár jó ötlet a csoportképes stáblista, azért kicsit uncsi így. Jobb lett volna valami pörgősebb, jobban illett volna a hangulathoz.

    De összességében egész jó lenne ez, gratula! :C

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz csaszi72 #601 üzenetére

    Javaslom neked ezt a képet megtekintésre, hogy kicsit jobban tisztában légy a fogyasztói árak összetételével Mo-n:

    Nézd meg, mennyi a kereskedők árrése az adókhoz képest! :U Na ez az, ami "kicsit" másképpen alakul külföldiában. :U

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Dvico #646 üzenetére

    7D, vagy 60D, pénzedtől függően. A videója mindkettőnek megegyezik. A 7D a dual proci miatt tud hdmi-n fullHD-s élőképet kiadni, a 60D-nél pedig csak SD kép megy ki rajta, kb. ennyi a különbség videós téren. Mindkettőt be tudod ebay-ről szerezni, sokkal olcsóbban, mint itthon.

    Természetesen van már ezekre is Magic Lantern.

    Az egyetlen gond a melegedéssel van a 7D-nél, amit a 60D-nél már kiküszöböltek. A melegedés probléma egyébként az 5DII-nél is jelentkezett sokaknál.

    Én nagyon elégedett vagyok a 60D-mel, videós szempontból is. ML-el használom. Külföldről vettem, jóval olcsóbban, mint amennyiért itthon adták és egy csaknem 90 rugós obit így meg tudtam venni hozzá a Media Marktban a maradék pénzen... Szerintem nem jártam rosszul.

    Esetleg ha kevés a pénzed, akkor 600D lehetne még, de játékgép feeling-je miatt hosszútávú videós tervekhez nem javaslom, a magam részéről. Az 550D tulajoknál jönnek elő sorra a műanyag és gumi illeszkedési problémák, nyeklik-nyaklik minden, a 600D-nél is ez lesz egy-két év múlva szvsz.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Dvico #654 üzenetére

    Ha vannak filmezéshez jól használható obijaid a jelenlegi gépedhez, akkor lehet, hogy tényleg érdemes lehet a Nikon vonalon maradnod. Ha váltani akarsz, akkor csakis Canon-ra érdemes.

    Mivel most akarod kezdeni az egészet, ezért a helyedben azért azt a stratégiát is átgondolnám, hogy veszek inkább egy nagy átfogású obit, mondjuk egy 18-135 IS-t olyan 80-90k körül, amivel tapasztalatokat tudsz szerezni és még fotózáshoz sem utolsó (igaz, nem is hű de extra).

    A másik dolog pedig, hogy nagyon sok a vakítás e téren (is) sajnos. Jó drága dolgokat rásóznak az emberekre úgy, hogy ráírják, az pontosan arra való, amire nekik kellene. Az ember nem ismervén más lehetőséget, megveszi és még örül is, hogy kapott valami értékeset, amit pont neki találtak ki. Valójában mindig van más lehetőség.

    Használhatsz régi M42 1/8, 1/4 optikákat is, egy olcsó adapterrel (mivel filmezni úgyis manualban fogsz, ezért tökmindegy). Ezek pár ezertől a pár tízezer Ft-ig terjednek és minimum ugyan azt tudják képminőségben nyújtani, de sokszor jobbat, mint a százezer Ft-os mai társaik. Ilyen obit akár bolhapiacon is vehetsz, vagy Vatera, vagy hirdetéseket böngészve. Ezeket használva annyit azért veszítesz, hogy nem lesz optikai stabilizátorod, mivel a Canon vázakba nincs beépítve. Filmezni viszont úgyis vagy steady-ről, vagy dolly-val, vagy statívval, vagy riggel, valamilyen stabilizátoros megoldással fogsz. Ilyenkor a szuper obin is ki kellene kapcsolnod az optikai stabit. Ha pedig kézből, ill. riggel filmezel, akkor lehet alkalmazni a manapság oly menő kamerarángatós stílust is, így megint csak nem számít az optikai stabilizátor. Egyébként itt jegyezném meg, hogy a Canon ezen a területen is előnyben van a vetélytársaival szemben, hogy az M42 obikat nagyon egyszerű adapterrel rá lehet tenni az EOS gépekre és tökéletesen, fullosan műxenek (kivéve persze az automatikát). Nem kell semmilyen, a képminőséget rontó optikai kiegészítő, meg egyéb hókuszpókuszok.

    Az, hogy a vdslr cuccoknál a fókusz finoman tekerhető, kb. nulla Ft-ot ér pluszban szvsz. Először is az olcsóbb obikon sem vészes, teljesen jól használható. Másodszor, ha filmezel, ML-t fogsz használni. Ezzel tudsz elektronikusan, folyamatos gombnyomással, atom finoman (beállítható) fókuszálni, ennél finomabb elektronikus megoldás fókuszre nem létezik (és ez ingyen van!). Annyira finom, hogy ha tesztképpen legkisebbre, vagy a közelébe állítom a lépésközt, akkor brutál lassan (és brutál finoman) fókuszál, elalszom közben, ilyen lassan az életben nem fog kelleni a gyakorlatban. :) Mindezt egy fentebb említett 18-135 IS obival!
    Azt már nem is említem, hogy éles felvétel közben a legritkább esetben fókuszálgatsz. Minek tennéd? Ha kétszereplős a jelenet, ha egyik tárgyról a másikra át akarsz fókuszálni, ill. a háttérről és kb. ezzel be is fejeztük. Ha mozog valaki, vagy valami és azért kell fókuszálni, akkor follow focus tekerentyűt használsz a rigeden, annál meg megint csak tök mindegy, hogy milyen "simán jár" a fókuszgyűrűd, mivel maga ez a megoldás teszi szép folyamatossá a fókuszt.

    A vdslr obiknál az egyetlen előnyt abban látnám, ha megoldanák a profi minőségű, simán tekerhető zoomot! Ez lenne a legfontosabb, mivel itt van a DSLR egyik legnagyobb hátránya a normál kamerákkal szemben. El kell felejtenünk sajnos a szép, finom zoomolgatást, marad a rángatós, idegbeteg stílus, amitől már a dslr-el forgatott filmek nézése közben kifolyik a szemem olykor... Na szóval ha ezt megoldanák és nem 3-500e Ft-ért adnák az ilyen obikat, azért azt gondolom, érdemes lenne fizetni, önmagában a fókuszért nagyon nem. Ehhez viszont zoom vdslr obikat kellene gyártani, nem fixeket. Pláne mert ugye utóbbiakkal szemben ott vannak pl. a régi obik vetélytársként.

    [link]
    [link]
    vs.
    [link]
    [link]

    Utóbbiak pár ezer Ft-os obik, vagy ekörül, de semmiképpen sem 110-120e Ft-osak, mint amennyibe az előző kerül ebay-en. Tudom, hogy nem passzolnak tökéletesen vs-nek, de most ezeket találtam hirtelen és nagyon korán van még a keresgéléshez. :) Ráadásul nem csak M42 obikat lehet használni, hanem régi FD-ket, EF-eket is pl. és a többi...

    Régebben láttam valami Tamron obiról egy tesztet, amit nagyon ajánlgattak a finom zoom miatt (is) filmezéshez... Nagyon fura látvány volt, mert tényleg profi volt az obi, egészen jó képpel és valóban finom zoommal, amit egyetlen Tamronról sem feltételeztem volna eddig. :) Majdnem vettem egyet, de aztán csak győzött az eddigi rossz tapasztalat. :)

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Dvico #656 üzenetére

    Hú, hát azért én örülnék egy ilyen volumenű obinak Canon vonalon, ha lenne rá pénzem! :Y

    Nem tudom, mennyire számít neked a pénz, de ha nekem Nikon vonalon ilyen obim lett volna előzőleg, tutira maradok ott és csak vázat veszek.

    Persze, ha minden áron át akarsz térni, akkor el lehet adni kéz alól ugye az obit is, ahogy a vázat... Viszont egy ilyen volumenű obi Canon vonalon sem lesz olcsó. A 18-135-től ne várj majd ilyen minőséget...

    Az "elég-e kezdésnek a 650D" kérdésre jómagam csak azt tudom válaszolni, hogy 60D a minimum, amit megvennék (ill. meg is vettem). Ez ebay-ről 210-ből kijött, szállítással együtt. Na most ehhez vettem Media Marktban 87k körül a 18-135-öt, így egész jól kijöttem összességében. Itthon a gép lett volna alsó hangon 260e Ft. Ezt tartom én egy jó kezdő kitnek. Persze kitben is kapható a 60D ezzel az obival. Egyébként alapból ez az obi a 7D-nek a kitobija, a 60D-t 18-55mm-el adták anno.

    Az nagyon nehéz kérdés, hogy várjál-e a 70D-re... Lehet, hogy vársz, aztán kiderül, hogy túl drága lesz a tudásához képest. Ha megnézed, már most is "csak" gyorsabb procit ígérnek és 19 pontos fókuszrendszert, amit filmezéshez egyáltalán nem fogsz használni, ezek fotós feature-ök. Ha annyit tudni fog az új proci esetleg, hogy hdmi-n fullHD képet fogsz kapni, az jól jöhet a videózásnál, de hát a mostani SD képpel sincs különösebb baj, monitorhoz elég az.

    Az új gépnek is lesznek betegségei, amiket kb. senki sem fog ismerni, ezeknek nem tudsz előzetesen utánanézni, hogy mennyire zavaróak. Az is lehet, hogy melegedni fog, mint a 7D, bár ennek ugye a 60D az elődje, ami már nem melegszik... Bármi lehet. Egy új típus totális lutri. Nincsenek róla nagy mennyiségben sample videók a neten... Bár ez utóbbi valószínűleg a megjelenés után pár héttel megoldódik, de azok sem lesznek értékelhetőek, mert nem lesz elég nagy a merítés. Én általában a kiforrottabb technika híve vagyok.

    Aztán ami a legfontosabb: rengeteget kellett várni arra, hogy az ML-t megcsinálják 7D-re is! Minden más típusra jóval hamarább volt. Gondold el, hogy megveszed a vadi új 70D-det, jó drágán, hogy filmeznél, ML meg még sehol... Alap firmware nagyon limitáltan támogatja a filmezést, ML-re mindenképpen szükséged lesz hozzá, egyszerűen kötelező. 60D-re pedig már kiforrott (még így is bugos itt-ott!).

    Olyan manual fókuszt segítő funkció van pl. a ML-ben, hogy besírsz! Nekem legalább is nagyon tetszik és nagyon jól tudom használni. Volt, aki itt is azt írta, hogy neki nem kell, ő így is tud élezni. Hát szerintem még nem forgatott minden helyzetben. :) Én sem, de mivel... hogy is írjam... én alapvetően arra törekszem minden filmnél, hogy valami szokatlant vigyek a megvalósításba, ezért olyan helyzetben is filmezek, amikor egyébként baromi nehéz lenne élezni. Legutóbb alkonyatkor rendkívül nagy segítség volt pl. ez az ML feature. Mostani táncfilmnél folyamatosan lámpákkal szemben fogunk videózni pl. Mozgás közben nem kell figyelnem a fókuszra, mert folyamatosan kirajzolódik előttem szépen. :) Ízlések és pofonok, nekem kb. óriási segítség, mert így is van mire figyelni bőven.

    Szóval érdemes átgondolni, megnézni a dolgot jobbról-balról és úgy dönteni. Sok szempontot kell figyelembe venni.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Dvico #657 üzenetére

    Hahh, véletlenül válaszoltam ezekre a kérdéseidre is előző hsz-emben. Hihetetlen! Előre látok az időben! :DD

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Dvico #661 üzenetére

    Effektíve ML nincs szerintem Nikonra, de van valami hack próbálkozás ott is: [link]

    Amennyire tudom, az M42 obik korlátozottan használhatóak Nikonra. Azt hiszem, talán végtelen nem tud rajtuk lenni, kell vmi spéci adapter ahhoz, hogy működjenek, sőt talán lencsés kell ahhoz, hogy rendes képet adjanak, az meg sajnos ugye ront a képminőségen. Valami ilyesmi a helyzet, de Nikon vonalon nem vagyok túl tájékozott, úgyhogy érdemes utánanézned inkább.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz narumon #663 üzenetére

    Hát nézd, én sem vagyok szakértő a területen, itt viszont találsz segítőket, akik saját tapasztalatokkal is tudnak szolgálni a 35mm-es obikkal kapcsolatosan és nem csak M42 vonalon: [link]

    Az adapter bármilyen egyszerű lehet. A Canon arról híres, hogy eszméletlenül jó az M42 támogatása, így nem kell hozzá semmi faxni, a Nikonnal ellentétben. Én pl. 620 Ft-ért vettem csájnából egy adaptert és tökéletes, semmi baja. Egyetlen baja, hogy kellene még több belőle, mert most már összejön szépen, lassan több M42 obi és lusta vagyok cserélgetni. :B Ennyi pénzért lehet venni akár mindegyik obira és így kvázi úgy rakosgathatja fel őket az ember a vázra, mintha csak EOS obik lennének. :D

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Dvico #666 üzenetére

    Most sok időm nem volt részletesen megnézni a dolgokat, de a két obi között azért nem véletlen az árkülönbség. Ekkora átfogásnál fontos a minőség. Ugyanakkor alapvetően képminiőségben a filmezésnél eget verő különbségek egészen biztosan nem lesznek, fényerőben is egálban vannak az obik.

    Nem ismerem a Nikon obit, biztosan lehet teszteket nézni róla, de a leírás alapján szebb a bokeh. Ez filmezésnél limitáltan fontos. Vagy fogod hasznosítani, vagy nem.

    Összességében, ha ennyi pénzed van rá, akkor teljesen jó ez az obi. Én azért bízom jobban a 18-135-ben, mert a 18-200 túl nagy átfogás az igazán "jó minőség" biztosításához, ugye fotózásnál ez már egyértelműen utazózoom. Emellett pedig ez a két Canon obi csak zoom tartományban különbözik egymástól, viszont árban jó nagy a különbség. A 200mm-t meg hát ki tudja, hogy kihasználod-e videónál?...

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz .DLL #669 üzenetére

    a 18-200 nyer a 18-135-tel szemben, mert az előbbi 135mm-en fényerősebb.

    Bocs, munka közben, futtában írtam a hsz-t, jogos, erre valóban nem figyeltem.

    Őszintén szólva filmezésnél ez az eltérés (ráadásul ilyen kevés) jóformán nem számít, hiszen itt minden esetben derítesz, világítasz. Nekem is hiába vannak az 50mm-es, nagyfényerős obijaim, mégis inkább a 18-135-el filmezek, pedig az 3.5-től indul. Sokkal többet számít nekem a 18mm (persze 1.6x), mint a f3.5, hiszen több ezer W-al világítok ha kell, de a nagyobb látószöget ugye nem tudom pótolni.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz .DLL #671 üzenetére

    Mit na ne? Most egy táncfilmet veszünk fel, teljes sötétség az alap, egy pincében vagyunk... 2800W meg sem kottyan, pláne, hogy a lámpák is szerepelnek a filmben, így nem mindegy, hogy hány van és hová kerülnek, nem csak a világítás szempontjából. Szerintem a 2.800 W, az több ezer W... Kicsit szegényes a fantáziád! :D

    Az meg, hogy minden esetben derítesz, a filmkészítésnél eléggé alap szvsz. Bocs érte, ha te nem így tudod... ;)

    Szerintem filmről(!) beszélgetünk itt és nem videózgatásról, de bocs, ha én értettem félre... :U

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz .DLL #674 üzenetére

    Maximálisan egyetértek veled abban, amit saját magadról írtál! :C

    Filmet meg mutasson neked a hóhér! Azt is csak lefikáznád, mert a magadfajta agyi kapacitása eddig terjed sajnos.

    Tudod mit? Van egy ötletem! Mivel én még nem fikáztalak téged, így te nyugodtan mutathatsz nekem/nekünk valamit! Lássuk, hogy tényleg csak ennyit tudsz, vagy van is némi agymaradvány a fejedben!

    Na muti, soroljad a linkeket szépen, sorban! ;]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz EkSYS #676 üzenetére

    Hello.

    Szerinted én kötöttem bele .dll-be, vagy ő kötött belém? Gondolkodj! Köszönöm!

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz narumon #678 üzenetére

    Hát igen, köszönöm, hogy leírtad: ez egy szint. Van olyan kis p...cs, aki ki.....ssza a DSLR-t egy állványra és azt mondja, hogy ő filmez, ettől valakinek érzi magát és kb. ennyi. Aztán beszólogat másoknak filmes fórumokon, olyanoknak, akik vele ellentétben megpróbálnak segíteni másoknak... Bocs, de nem hagyhattam ki. :)

    Természetesen filmes és videós, televíziós szakmai anyagok vannak a világításról, ezek fizetősek természetesen. Persze be lehet szerezni innen-onnan, hadd ne részletezzem, érted, mire gondolok. Általában ha filmezésről, illetve videózásról beszerzel gyakorlatilag bármilyen szakmai anyagot, abban a világítás és a különböző derítési technikák egészen biztosan benne lesznek, hiszen a filmezés szerves részét képezi ez a terület. Ez persze szakma, de hát a független filmes rákényszerül, hogy ő maga foglalkozzon ezzel a területtel is.

    Egyébként nagyon jó alap, hogyha fotózással kezdesz és azon belül pl. a műtermi fotózás rejtelmeit megismered. Ott meg lehet tanulni a világítás alapjait, aztán tovább lehet lépni a videózás felé.

    Rengeteg video tutorial van pl. a Youtube-on pl. Egészen használhatóak, legalább is, ami az alapokat illeti.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz narumon #712 üzenetére

    Válogass: [link]

    17 Fontért már végtelen fókuszt is ígérnek, posta nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Jamby18 #719 üzenetére

    legyen folyamatos AF ha messziről jövő járművet videózok szemből, és folyamatosan jön közelebb, végig éles legyen a jármű.

    Ilyen DSLR nem létezik. Pontosabban csak "papíron" van ilyen, a valóságban nem érsz vele semmit, mert csak vakítás: Canon 650D.

    egy sima alap objektívvel is lehet HD-ban tűélesen filmezni

    Ha filmezni akarsz, akkor nem tűélesen akarsz, mert abból minden lesz, csak filmszerű hatás nem. Videózgatni meg bármilyen obival lehet. Egyébként filmezéshez is jó a 18-55 alap obi, természetesen kezdő szinten, tehát neked meg fog felelni.

    Amiket felsoroltál, ezek játék gépek, kezdő filmezéshez is viccesek. Persze ha végképp nincs manid másra, ezekkel is el lehet indulni. Csak aztán ha le akarod majd ezeket cserélni, az zsebbenyúlós lesz, mert ezeket csak fillérekért fogod tudni elpasszolni.

    Jobban jársz ha 1100D helyett veszel inkább egy 600D-t ebay-ről 120k körüli áron.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Jamby18 #721 üzenetére

    Ahogy írtam is, a Canon 600D a minimum, amit érdemes megvenni. Mo-n drága, de ebay-ről klasszisokkal olcsóbban beszerezheted. Nikon nem pálya ha filmezésről van szó. Videózgatni viszont az is jó lehet.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz dabgergo #723 üzenetére

    Egy érv mindenképpen az, hogy egyetlen DSLR szoftvere sem tökéletes filmezéshez alapból. Több olyan funkciót nem támogatnak, amire szükség volna, vagy nem úgy támogatják, ahogy kellene. Canon-hoz ott a Magic Lantern kiegészítés, ami hasít és megoldja ezeket a problémákat, befoltozza a lyukakat, de Nikonnál ez ilyen korrektül nem megoldott.

    Még egy érv, pl., hogy nekem a komoly méreteimnél fogva kötelező a kihajthatós LCD. Ez a Canonnál pont a számomra megfelelő típuson van rajta (egyéb paraméterek szempontjából), a Nikonnal ellentétben.

    A Canon minden fejlesztése az irányba mutat, hogy a videós részt erősítsék, a Nikon ilyen téren csak kullog utána. Az már egy másik kérdés, hogy ezek a fejlesztések mennyire jól használhatóak, vagy kinek mennyire van ezekre szüksége, mennyire használja ki ezeket. Ahogy látom, a Nikon a megapixel háborút akarja megnyerni, totálisan értelmetlenül szvsz., ahelyett, hogy értelmes, valóban használható és keresett fejlesztésekkel rukkolna elő. Csak, hogy egy példát említsek, amelyik gyártó előbb meg fogja tudni oldani a valódi(tehát nem a gagyi 650D-s megoldás!), szép, sima automatikus follow focus-t, az tutira élre fog törni a mezőnyben, mivel ez az egyik legnagyobb hátrányuk a DSLR-eknek a videokamerákkal szemben. Persze ML-el ez is orvosolható valamilyen szinten, de csak manuálisan. Ha valaki megoldja a motoros, zökkenőmentes zoomolás lehetőségét is, azé lesz a végső győzelem kb. :)

    Egyébként mikor nekem döntenem kellett, egyáltalán nem voltam elfogult. Azon voltam, hogy a rendelkezésre álló keretből a lehető legjobb kombinációt hozzam össze. Gyakorlatilag szinte az összes fellelhető sample videót és összehasonlítást, paramétereket, stb. megnéztem, töviről-hegyire mindent és egyértelműen a Canont "dobta ki a gép". Vitán felül - a számomra elérhető árkategóriában - a legfilmesebb képi hatást lehet elérni a megfelelő Canon dslr-ekkel, a többi márka gépei csak videózásra alkalmasak, arra viszont némelyikük kétség kívül nagyon és nem csak a Nikon gépek. Gépen itt váz+obi párost értek. Pl. a Pana új üdvöskéje is egészen tűrhető versenyző, az már másik kérdés, hogy semmiből nem vennék Panát már, mert köze nincs a régi nagy minőséghez, amit mondjuk 20 évvel ez előtt képviselt. Átgondolatlan, balfék termékeket dobtak piacra és megint az egyénieskedés ment, mint a Sony esetében is oly sokszor, totálisan értelmetlenül.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz .DLL #725 üzenetére

    Ezen a filmen is szépen megfigyelhető, mennyire nincs mozifilmes képe a Nikonnak (elég csak a bokeht megnézni). Maximum TV filmben állnák meg ezek a képek a helyüket. Mindezt annak ellenére, hogy persze próbáltak filmes beállításokat használni a srácok.

    Itt van pl. ez összehasonlításképpen: [link]

    vagy ez: [link]

    vagy ez: [link]

    Szerintem a vak is látja a különbséget.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz csaszi72 #727 üzenetére

    Érdekes hozzáállás... Hát ha neked van kidobni való párszáz ezer Ft-od a jóformán semmire, amikor ugyan azt a pénzt költhetnéd értelmes technikára is, értelmes, értékes "munka" végzéséhez... hát hajrá! :K

    A Junkie szándékosan olyan. Ez egy stílus, ami a DSLR filmezéssel együtt jött, meg a rigekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz csaszi72 #728 üzenetére

    Jó, hát én most kiragadtam hármat, nem feltétlenül a legszerencsésebbeket, hirtelen ezek voltak ott előttem. Az összes Youtube Canon rövidfilmet nem fogom belinkelni. Rá lehet keresni, akit érdekel.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz csaszi72 #731 üzenetére

    Jó, de itt most nem erről volt szó az előzőekben, hogy vkinek nincs különösebb igénye.

    Arra próbáltam célozni, hogy ha valaki vehet olyan gépet, amivel normális filmeket tud készíteni (Canon), akkor miért venne ugyan azon a pénzen olyan gépet, ami nem képes tisztességes film-look képet készíteni (Nikon)?

  • sellerbuyer

    őstag

    Ne keverjük már a szezont a fazonnal, könyörgöm, mert abból lesz az, hogy a laikusok totálisan össze lesznek zavarodva! (Jelzem, már így is éppen eléggé össze vannak és hüpeségeket írogatnak...)

    Szögezzük már végre le egyszer és mindenkorra:

    Van a videózgatás, meg van a filmezés. Ez utóbbi sem feltétlenül jelent profizmust. A profi azt jelenti, hogy ebből él meg, tehát megrendelésre dolgozik. A független filmes (v. amatőr filmes, mindegy hogyan nevezzük) meg piszkosul a saját, ill. a nézők szórakoztatása céljából, ill. szakmai gyakorlatszerzés, fejlődés céljából, ingyért filmezik, de filmezik! Tehát nem videózgat, mert az egy másik kategória. Videózgatni otthon szokás a kutyikát, meg a gyerkőcöt, meg a várakat, meg épületeket, galambokat, akváriumot, egyéb semmiségeket... :)

    Videózgatásra bármi - ismétlem: bármi! - jó, ami videót vesz fel, bármilyen kamera, fényképező, sőt mobiltelefon is!

    Filmezéshez viszont kifejezetten olyan cucc kell, amivel képes vagy filmes hatású képet felvenni. Filmes hatású képen azt értjük, amit a filmes kamerák (16-32 és nagyobb mm-es) képesek felvenni, ezt láthatjuk a mozivásznon. Na ennek a képhatásnak a leutánzását csináljuk DSLR-el. Ilyen gépeket pedig adott árkategóriában, amiről itt csevegünk (úgy is fogalmazhatnék, hogy elérhető áron) egyértelműen a Canon DSLR választékában lehet találni. Ennyi.

    Nagyon kérem, jegyezzük már ezt meg és ne is vitázzunk már erről továbbiakban, mert kb. olyan, mintha egyesek képtelenek lennének megérteni, hogy márpedig a fű az zöld, az ég meg kék (legalább is annak látjuk) és össze-vissza kevergetnék! :W Könyörgöm, használja már mindenki a helyes kifejezést, a megfelelő mondatban, mert piszkosul nem mindegy, miről írsz, videózásról, vagy filmezésről!

    Na most, ez volt a kérdés dabgergo részéről, amire bátorkodtam válaszolni:
    "NIkon D600 se jó filmezésre? Ennyire nagy a Canon és a Nikon között a különbség e téren?"

    Jómagam az első mondatban határozottan fel vélem fedezni a "filmezés" szót. Vagy tévednék? :U

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz dabgergo #735 üzenetére

    Természetesen ha Nikonom lenne, én sem igyekeznék ész nélkül váltani Canonra, hanem megpróbálnám abból kihozni a legjobbat, amim van. :K

    A filmes hatású kép nagyon sok összetevőn múlik és az egyértelműen kiderült a szakmában, hogy ezt (ismét leírom: abban az árkategóriában, ami körül itt általában beszélgetni szoktunk és nem elszállva a csillagokig) egyértelműen a Canon obikkal, vázakkal, +ML szoftverrel lehet legszebben produkálni. Hadd ne hozakodjak elő tényleg nagyon sokadjára már az 5D II-vel, bár az már egy magasabb árkategória, de a lényeg ugyan az: a Canon nagyon erős filmes DSLR vonalon.

    Köszönöm, hogy megerősítettél a 'filmezés' szó kapcsán. ;)

    A Fragments-el kapcsolatosan kb. a számból vetted ki a szót. :K

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz csaszi72 #737 üzenetére

    Nem hergeltem magam, csak leírtam, ami zavar.

    A topic címétől függetlenül sem mindegy, hogy mit írsz le, mert zavart kelt. És sajnos nem az Erőben, hanem a fejekben. :R

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz Dvico #749 üzenetére

    Nem mondom, hogy ez alapján dönts, de érdemes lehet figyelembe venni, hogy a legtöbb középkategóriás géptípus hdmi-jén SD élőkép jön ki. Nem igazán fogod tehát tudni kihasználni az 1920-as felbontást tudó monitorokat, amikből a legolcsóbbak (pl. Lilliput), amit már érdemes megvenni, 50-80k körül alakulnak, mérettől függően.

    Ellenben akár 10-15K-ért lehet kapni kéz alól márkás, új állapotú, egyszerű composite monitorokat (kisTV, composite bemenettel), akár 10"-os méretben is és kb. ugyan azt a képet kapod. Ugyan még nem próbáltam, de elméletben erre automatice kijön a zebra is, az élességet pont ugyan úgy látod rajta, mint a méregdrága monitorokon, stb-stb... Szóval kb. értelmetlen az ilyen vázakhoz HD monitort venni szvsz. Vakupapucsra való rögzítőt pedig kapsz hozzá itthon is simán, olcsón, külön.

    A Canon 7D pl. tud fullHD élőképet kinyomni a hdmi-jén a dual proci miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz doktor úr #752 üzenetére

    Konkrétan mi volt vacak a képében? Azért nem értem, mert ezek a kis TV-k, legalábbis a normálisabbak 800px-es natív felontása egyáltalán nem rossz. A fullHD-s "csodáknak" is csak 1024-es a natív felbontásuk. És hát mindkettőn ugyan azt az SD képet jeleníted meg (725px). Igaz, a kompozit nem ugyan az a minőség, mint a hdmi-n keresztül kiadott, vagy az RGB jel, de felbontásban semmivel sem több és hát ilyen kis méretű monitornál... Ráadásul tulajdonképpen nem a képminőséget, meg a színeket nézed a fényképező LCD-jénél nagyobb monitoron, hanem az élességet, a zebrát, meg még egy-két olyan dolgot, aminél szerintem csaknem mindegy, hogy milyen minőségű monitort használsz, csak ne legyen torz a kép rajta, értékelhető, normális legyen. Erre meg elvileg alkalmasnak kellene lennie majd' mindegyik márkásabb kis TV-nek.

    Nekem 60D-m van, én teljesen feleslegesnek tartom, hogy 50-70k-t kiadjak egy fullHD monitorra. Ráadásul a kompozit kábel egy sima RCA jelkábel. Így ha a rendezőnek kell az élőkép vmiért, oda vezetem neki a kábelt, ahová csak akarom és olyan hosszút gyártok belőle, amilyen hosszút csak akarok (ill. amire szükség van), akár a szomszéd szobába, vagy még messzebb is elér, stb. (mindezt akár hanggal is!). Ugyanakkor nem lesz tőle sokkal kényelmetlenebb a DLSR-el történő mozgás, mert rugalmas, vékony kábel. A hdmi kábelről ezek a paraméterek nem mondhatóak el.

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz .DLL #760 üzenetére

    A Flycam Nano is csavaros állítású most már. Méghozzá mindenféle irányban több csavarral lehet rögzíteni, csak a fej alján van négy csavar. Tény, hogy még így is barom nehéz a beállítása. Többféle verzió van a Nano-n belül (a videókon is látszik), sokszor finomítottak rajta.

  • sellerbuyer

    őstag

    Beújítottam a napokban egy ilyet és meglepődtem rendesen!

    Mivel gyorsan kellett egy forgatáshoz, nem volt már időm ebay-ről rendelni (jóval olcsóbban), pedig már régebben kinéztem, de nagyon féltem tőle. Olcsó, ezért azt gondoltam, hogy biztosan gagyi is. A kinézete sem volt valami bizalomgerjesztő, inkább játék hatásúnak tűnt fotókon, videókon... Hát mit mondjak, a csavarok megoldása lehetne sokkal jobb és tartósabb... Azt gondolom, hogy az a rész nem fog sokáig tartani... Viszont a kihajtós részekhez adtak imbuszkulcsot.

    Összességében nagyon kellemes a cucc! Tényleg pár mozdulattal átalakítható és tényleg eszméletlenül jó vele dolgozni! Pontosan úgy, ahogy a videókon bemutatják, tehát nem kamu. Megdöbbentem, mert ilyen olcsó és ilyen egyszerű (tényleg egyszerű!) cucctól ezt nem vártam volna. Ma lenyűgözött rendesen.

    Hát még akkor mennyire lenyűgözött volna, hogyha gondolnak a készítők arra is, hogy ne csavaros megoldást, hanem valamilyen gyorscsatlakozót használjanak a karok ki-be hajtogatásához, rögzítéséhez! Sokkal jobban, gyorsabban használható és sokkal tartósabb is lenne ettől a cucc!

    Ha majd egyszer rábeszélem magam, lehet, megveszem hozzá az övtámaszt is, bár attól meg azért tartok, mert szerintem nem fog átérni az öv. :D Ha van valakinek pontosan ilyen öve, megköszönném, ha lemérné nekem, hány cm? :U Bár végül is nem kell az az öv hozzá, elég a rúd, meg esetleg az övre tehető kis szütyőizé, ami tartja, övem meg van, csak nem ennyire vastag, de tart az eléggé. :)

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz EkSYS #774 üzenetére

    Mondjuk nekem steady-m is van, tehát nálam nem helyettesíti, hanem kiegészíti, de ha nem kell perspektívában nagyon lemenni mászkálás közben, akkor esküszöm, ez sokkal kényelmesebb és jobban használható megoldás.

    Semmi gondom nem volt vele, teljesen rendben volt képileg (18mm-el persze), szinte mintha csak steady-t használtam volna... Igaz, úgy léptem, ahogy szakmailag helyes, ezt meg manapság (a steady-korszakban) egyáltalán nem tanítják, lehet sokaknak ez okoz gondot.

    Igen, ahogy megláttam és megérintettem először (érezve az anyagminőséget), első gondolatom az volt nekem is, hogy karbantartóinkkal beszélek és azon nyomban csavarcsere, sőt ha kapok valamilyen gyorscsatlakozós megoldást, akkor rá is ficcen azonnal, mint a szél. A vízszintes kihajtós részeknél meg amíg utána lehet húzni imbuszkulccsal, addig nem piszkálom, mert azok ott kényes részek. Ha majd kikopik, akkor csere.

    Nekem súly sem kellett abszolút, pedig nagy obival használom. Egyszerűen csak hátratoltam teljesen (elég hosszú a nút) a vázat rögzítő csavart és teljesen tökéletes volt, tartani sem volt nehéz, sőt. Azzal is lehet kompenzálni, hogy a két első fogó részt kicsit előre állítod, nem pont vonalba.

    Egyszerűnek tűnő, ugyanakkor (használat közben kiderül) nagyon átgondolt kis stabi ez.

    Eddig el vagyok szállva tőle, remélem, a továbbiakban is beváltja a hozzá fűzött reményeimet. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák