Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz Kukcaman #12614 üzenetére

    A szenzorstabi nem mindenható, hobbi szinten elfogadható eredményt adhat. Ezt a (másoknak már nyilván unalmas) görkoris videómat szoktam mutatni példának. Kézből, szenzor+optikai stabi, utóbbi amúgy keveset tesz hozzá. Meg még van ez is kézből. Ezekre még rá lehet tenni egy warpot (bár lehet, hogy Mercali volt ami picivel gyengébb) és akkor elég jól megfogja. Családi dolgoknál kétszer meggondolod az állványt, vagy hogy gimbalt használj-cipelj.

    A fekete, bebukottat annyira nem értem, ha normálisan expózom akkor szerintem nincs nagy gond, persze lehetne még nagyobb a dinamika. Ami szerintem legalábbis a GX80-nál fontos, hogy az alany arca, akármilye ne legyen kiégve egyáltalán, az a legcsúnyább. Nincs visszahúzásra lehetőség. Sőt a kicsit alexpózott snittekkel mindig többre jutok mint a túlcsordulttal.

    Mikor megjelent ez a kis váz pár profinak mondható videós is használta, mert az első olcsó 4k képes csereobis váz volt. A fhd-t időnként próbáltam, de sajnos számomra túlzottan kompromisszumos.

Új hozzászólás Aktív témák