Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuninger

    Topikgazda

    válasz MrChris #6456 üzenetére

    Ezek a Logok fantázia elnevezések:

    V-LogL = Varicam35 Log Light, vagyis a Pana profi kamerájának LOG "emulációja"

    S-Log = Sony Log. Az Slog2 és a 3 között annyi a különbség hogy a hármas kb 1 fényértékkel nagyobb dinamikát tud befogni és több színtónust hagy a bőrszínnek. Sajnos szigorúan 10 biten, ami a profi kamerák sajátja, A7S II/A6300/A6500nál a 8 bites korlát miatt érdemesebb maradni az SLOG2-nél, az Slog3 kis túlzással "széthullik" (erősen jelentkezik az égen a sávosodás és a bőr is tónus szegényebb mint kellene)

    C-Log = Canon Log. A most megjelent eosHD C-Log, illetve James Miller C-Logja csak emulálja a Canon eredeti C-Logját! ettől függetlenül mindkettő minőségi munka és tényleg "Canon like" eredményt lehet elérni velük

    F-Log = Fuji Log - szerintem ez kevés embert fog érinteni ebben a fórumban

    D-Log = DJI Log - A Phantom drónok kamerájának flat képstílusa, elég messze van a valódi LOG-tól, de azért sokat javít az utólagos képszínezési lehetőségeken

    A Cinelike D/V a drágább Panasonic kamerák "broadcast ready" formája, ezt pakolgatják be manapság az olcsóbb vázakba. Nem is baj, több dinamikát ad, csak küzdős a bőrszín.

    A kontrasztmentes, színtelen képnek az az előnye hogy "nagyjából" hasonló mennyiségű tónusod van a csúcsfényeknél, a középtónusoknál és a sötét tartományban. Egy kontrasztos képstílusnál a csúcsfényeknél kevés átmenet van, mint ahogy a sötét részeknél is, míg a középtartományban (bőrszín) sok, így kellemes a szemnek.
    Ha viszont utólag te úgy döntesz hogy más hangulatot akarsz sugallni a videóddal, beleütközöl abban a problémába hogy míg FLAT profilnál lenne jó pár tónus amit oda mozgatsz ahova akarsz, addig kontrasztos felvételnél a sötét széthullik ha világosítod, a világos részben pedig elvesznek a színinformációk.
    4K anyag egyébként strapabíróbb ilyen szempontból, jobban tekerhető.

    t72killer: Szerintem picit engedj a fényerőből és arra a Speedbooster XL-re egy Sigma 18-35 F1.8-cat rakj. Az nyitva beretva, nem kell rekeszelni, és FF ekvivalens 25-50 F2-őt kapsz vele, ráadásul a váz miatt stabival. Szerintem verhetetlen megoldás. Egyébként ekv. 35 - 50mm szerintem ami legsokoldalúbban használható, vagyis (boostert figyelmen kívül hagyva) 24mm, 35mm obikat kellene nézned amik fényerősben és éles kivitelben (Sigma) borzalmasan drágák

    Ezt annak küldöm aki végigolvasta

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák