Új hozzászólás Aktív témák

  • zgospel

    őstag

    válasz painkillerx #270 üzenetére

    Nálam a pénz igencsak számít, ezért nekem van egy kitobim (tűrhető képminőség) illetve manuál objektíveket használgatok most, sikerült beszereznem egy 58mm f2-est és egy 29mm f2,8-ast. Ezek azért jók, mert 4-6 ezer forintért megvehetők és a képminőségük rekeszelve penge, nyitott rekeszen kicsit lágyul de még mindig jobb, mint a 3,5-ös fényerejű obik este. Továbbá az sem elhanyagolható, hogy a régi manuál üvegek fókuszgyűrűje sokkal robosztusabb és hosszabb úton jár, mint a moderneké, én azt vettem észre, hogy precízebben tudok fókuszálni velük, illetve a follow-focus is sokkal lágyabban megy.

    Persze terveim között szerepel egy normális modern obi beszerzése is, mert a kit-obi igencsak gáz már. Tokina 11-16 és Sigma 17-50 között vacilálok (meg még anyagiakban sem tartok ott). :)

    Egyébként is én személy szerint inkább a nagylátószögre gerjedek, volt egy 17-85-ös obim, de nagyon ritkán mentem 70-es gyútáv fölé, videónál meg abszolút nem, talán még 50 fölé se. Az az 58 milis manuál obi is túl szűk már nekem.

    Remélem tudtam segíteni.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Új hozzászólás Aktív témák