Új hozzászólás Aktív témák

  • EkSYS

    senior tag

    válasz .DLL #236 üzenetére

    azért itt megjegyeznék pár apróságot a dolly-val és a steady-vel kapcsolatban.
    Oké hogy bárki összerak egy dolly-t otthon a garázsban, de attól még nemtud vele dolgozni. Szvsz amit a garázsban raksz össze arra kevés használat után majd rájössz hogy valami itt nem jó, valamit ott még ki kell cserélni. Másik hogy a sufnituningos cuccokról mindenki elsőre levágja hogy házgyári barkács kft. rakta össze, ergo egy esküvőn vagy egy színvonalasabb rendezvényen ez azért gagyi hatást kelt, ergo téged se vesznek majd komolyan. Ilyenek az emberek.
    A steady meg szerintem egy külön világ, nem tudom használtál-e már ilyet? Igaz hogy egyre alacsonyabb az áruk, DE itt is mint az előbb, persze lehet már venni mellényestől 200-250k-ért, de az olyan is. Nos én láttam ilyet, ki is próbáltam, és megköszöntem. Ennyi. A steady-nél különösen fontos a jó ergonómia, a kényelmes viselés, a jó hozzáférhetőség, akár a steady-hez akár géphez. Én megkockáztatom ezt még az eemov skylark-ja se tudja maximálisan (adott árkategóriáról beszélünk), az enyém se a legjobb, de a lehetőségekhez képest ebben a kategóriában szerintem az. Nyilván, a steady is az a csoportja a videó eszközöknek amit meg kell tanulni használni, különösen egy dslr esetén ahol nem videózhatsz mindig f10-el hogy minden benne legyen a fókuszban :)
    Szvsz, lassan nem is a képminőség lesz a kérdés, hanem maga a munka amit letesznek az asztalra és én azt mondom hogy a sorrend fontosságát tekintve valahogy így nézhetne ki:
    1) a kész munka, 2) utómunkák 3) a felvételek elkészítését segítő videó- és hangtechnikai eszközök 4)minőség.

    Másik: canon sx40 hs? elég komoly már a backlit-es cmos-ával meg a digicV-vel, nem? Kár hogy kis méretű az érzékelő (1/2.8)

    Eki - az eredeti

Új hozzászólás Aktív témák