Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1575 üzenetére

    Szia Crystall!

    Átnéztem az anyagot amit küldtél. A DVD sajnos nem jó. Át lett konvertálva 60-ról 25frps progresszív 720x576-os PAL-ra, ami teljesen „nem jó”, mivel esetleg 30-as NTSC-re és megtartva a váltottsorosságot vmint a méretet, az megközelítette volna a megoldást.
    Az interpolált az teljesen jó, úgy látom a végeredmény Adobe-val lett készítve: át lett interpolálva 60-ról 25 frps-re, a méret 1920x1080-ról 720x576- PAL-ra megtartva az Upper FieldFirst váltottsorosságot. Ebből lehet PAL DVD-t készíteni.
    Szivesen felvenném a kapcsolatot az illetővel, aki neked átküldte ezt. Ha meg tudod adni az elérhetőségét az jó lenne.
    Az Avidemux 2.5.6 azért nem jó, mivel a beállított BFF(Botton,Lower, Even field =alsó) interlészt (de a TFF = Top,Upper, Odd field, felső) nem hajtja végre, minden állapotban progresszívbe (Frame) konvertálja a videót. A 2.4.4 és a 2.5.2 viszont végrehajtja. A DVD szerkesztéshez mp2 UpperFF kell, így azt kell elérni. Ezt ellenőrízheted egy „Mediainfo” nevű kis programal. Ide teszem a letölthetőségét és fel kell telepítened. Be lehet állítani magyar nyelvre is. Ha megnyitod és behívod, vagy a jobb klikk – kutyanyelven megnyitod, akkor ott megjelenik a videó elérhető minden adata és ott kiadja azt is, hogy folytonos, vagy váltottsoros, alső, vagy felső. Olyan képet fogsz látni, mint amit már küldtem is.
    Az Avidemuxban is van Avisynth, azt is felhasználja. Az interpolációt sajnos meg kell csinálni, de én ezt nem tudom, eddig nem kellett, bár már 6-7 éve videó szerkesztésekkel foglalkozom. De itt az idő, hogy utána nézzek. Ezért kellene a másik fórumtag.
    A gépeden ne a Divx playerrel nézd meg, hanem a Media Player Classic-al úgy, hogy a megnyitott videó ablakra jobb klikk – filter – mpg – deinterlace – „Bob”(nem aut) – OK.
    Ezzel lehet lejátszani a DVD-ket, a váltottsoros mpg-eket , a sima mpg-t is.
    Az mp4-et pedig a VLC-vel, beállítva a deinterlacet.

    http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/mediainfo-v0-7-16--magyar--XO14.html

    Egyelőre ennyit.

    Üdv. Pibácsi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák