Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balinov

    félisten

    válasz Chrystall #1553 üzenetére

    szia, ugy emlekszem, Cinema Craft enkoder tud progresszivba konvertalni, bar fizetos a program es nem mostanaba probaltam

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1553 üzenetére

    Szia Chrystall!
    Az "i" betű intarlace-t, váltottsorost jelent, gondolom ez ismert. A váltottsorosra kitaláltak különböző deinterlész módszert, de sajnos még tökéletest nem sikerűlt. Amennyiben a váltottsorosba felvett anyag alapból progresszív (képalapú, pl. mozifilm, vagy tv-ből felvett anyag,) ott az avi-ba konvertálással nincs sok bajunk, mivel ott mind a két félkép ugyanaz, így megoldható akár Xvid, akár Divx tömörítés. A PC-re digizésnél a progresszív alapú felvételnél mindjárt az elején deinterlész filtert kell alkalmazni. Ha viszont az alap is váltottsoros, akkor az avi-ba feldolgozást el lehet felejteni, mert rökéletes sose lesz, ill. meg lehet oldani úgy, hogy az Xvid ill Divx encodereket átállítjuk váltottsorosra és így íratjuk ki lemezre, de nem minden DVD lejátszó szereti lejátszani Pl. a régiek biztos nem. Ezt végig váltottsorosba kell feldolgozni erre alkalmas szerkesztővel.
    Nem tudom, hogy milyen fájlról van szó, mert attól is függ a további feldolgozás.
    A 25-ös és a 30(60)-as frps nem keverhető, mivel rángatni fog a kép. Az egyikbe bele kellene toldani kockákat, a másikból viszont elhagyja konvertálás esetén. Így erre figyelni kell. Arra is, hogy az interlace DVD feldolgozáshoz keverhetünk progresszív felvételeket azonos kocka sebességgel, de fordítva (progresszívhez váltottsorost) nem tehetjük, mert abból helyenként remegés lesz.

    Üdv. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák