Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovasz

    senior tag

    válasz mr_ricsi #103 üzenetére


    ''Ezt deinterlace szűrővel ki lehet irtani, de így már csak 25 kép/mp információ lesz a videóban, és bizony mondom látványosan darabosabb lesz a megjelenő mozgás.''
    Az hagyján, de az információ tartalom felét kidobtuk az ablakon. Egyrészt minél nagyobb felbontásban próbálunk rögzíteni, hogy az analóg jelből minél több infót átmentsünk, és akkor a felét a deinterlace-szel egyszerűen kidobjuk.


    szerited az a deinterlace, hogy azt jeleni hogy az egyik felkepet eldobjuk? van olyan is de az a legprimitivebb

    egyebktn az 5..6k-s tvkarytak sok mindenre nem jok, de meg a 30k-st pvr350-nek is maszatos kepe van.

  • chgergo

    tag

    válasz mr_ricsi #103 üzenetére

    Ez a 44.1 vs 48kHz nem annyira minőségi, mint inkább kompatibilitási kérdés. Láttam már pár játékost, ami nem szerette a 44.1kHz-et, konvertálgatni meg nem annyira jó. Hangkártyából is láttam már olyat, ami hallhatóan rosszabbul vett fel az agyik beállításban, mint a másikban. Ki kell próbálni.

    A logó kiszedés az tényleg hasznos, főleg ha a telített színei miatt zajos, mert csak fölösleges munkát ad a tömörítőnek, és viszi el a biteket a hasznos kép elől.
    Az érdekelne viszont, hogy a sárga karikás korhatár logót ki tudod-e szedni, hogy a kép korrektül megmaradjon? Én pár próba után föladtam. :(

    A TV-s képméretre én is ugyanezt írtam, az anamorfikus méretezés a leginkább üdvözítő. Bár a cél gyakran az, hogy TV-n és PC-n is jó legyen a kép, nem beszélve az ''gazdaságos'' divx játékosokról, amik kiismerhetetlen képalkotást alkalmaznak.

    A VHS digizése az egyik legnagyobb kihívás, mert a bizonytalan, zajos analóg jel a TV-n egészen jól összeáll, míg a digitalizálásnál komoly problémák merülnek fel. Olyasmi ez, mint a Nyquist szabály az analóg frekvencia mintavételezésére. A hasznos jel ''felbontása'' valahol a 300 sor alatt van, a zajok miatt mégis érdemes 768x576-ban rögzíteni, szűrni és átméretezni. Akár 480x576-ra (50 félkép/mp) vagy 480x384-re (25 kép/mp).
    Óriási különbség van az így átméretezett 352x288-as és az eleve ebben a felbontásban rögzített felvétel között.

Új hozzászólás Aktív témák