Új hozzászólás Aktív témák

  • chgergo

    tag

    válasz TomiBone #281 üzenetére

    Nekem az a tapasztalatom a digi cuccokkal, hogy nem feltétlenül a drágább a jobb. És nem csak a kompatibilitás/flexibilitás terén, hanem az elért minőségben sem. Volt szerencsém pár 5-20k közötti TV tunerhez, és a legjobb minőséget egy 8eFt-os Philips SAA 7134-es cucc produkálta, mindamellett az egyik legjobb TV vevő program is imádja! Próbáltam Bt/Cx vackokat is, 878 ugye nem ellenfél, az új 23882 meg nem igazán nyerő PAL rendszeren. Minden esetre a 10 bites mintavételezés semmi látható előnyt nem adott.
    A tunerekben viszont észrevehetően szemcsésebbek a silicium tuneres kártyák a normál rezgőkörös cuccoknál, ha nem akarsz plusz antennaerősítőt bevetni, akkor a ''régi'' típust keresd, Pl. Asus TVFM 7134 vagy mifene, próbáltam, király.
    Sajna csak 10k, és nincs DV csati, de egy plusz DV kártya is csak 3-4k, ez így ''túl olcsó'' még.
    Poénból esetleg vehetsz egy Fly Platinum 35-öt 4é-ért a Mistrálba`, letöltöd hozzá a Fly200TV-t, és meglátod, hogy egész coool. Teljesen jó a képe, stereo, hang nem csúszik, 2GHz-es procival már divx-be is korrektül felvesz, lehet, hogy nem akarsz majd többé 50e-ért tunert venni. :)

    Ha ragaszkodsz a költekezéshez, akkor viszont az Ati Theater 550 pro -t ne hagyd ki a sorból. Kezdetben voltak driver problémák, de már majd egy éve a piacon van, csak kipolírozták ennyi idő alatt.

    Az igazi viszont egy műholdvevő tuner, amit előfizetéssel is lehet használni, mert a TV adást felvenni nem digitalizálással kell, hanem 1xű stream copy-val, tehát veszteség nélkül lehet capture-ni. Nem 100%, hogy sehol sincs védelem, de free csatornákon nekem így ment.

Új hozzászólás Aktív témák