Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz minek?:S #126 üzenetére

    Ha TWS vonal bejön akkor QCY T1 és a T2 is megfontolandó. Egyébként nem kell félni tőle, kényelmesebb sokkal.

  • hajbel

    addikt

    válasz minek?:S #129 üzenetére

    Nem sajnos, nekem tws-ek előtt Soundmagic E10 BT volt és rendkívül kényelmetlen volt, hogy mindig össze kellett hajtanom mielőtt elraktam a tokjába, mivel attól féltem, hogy megtörik a kábel, mint eddig minden fülesemnél. Sokkal kényelmesebb zsebből előkapni a töltőbölcsőt és azzal a két mozdulattal, amivel kiveszed a füledből eltenni a TWS-t. Ha mindenképp kompakt méret kell, érdemes ezekre vetni egy pillantást. Ez a legkisebb töltőbölcsővel megáldott TWS, amivel dolgom volt, eléggé basszuskiemelt, ennek is nagyon kompakt a tokja, inkább hosszúkás, kiegyenlítettebb hangképpel. Mindkettő jobb a QCY-nál, viszont drágábbak is. Szerintem megérik a felárat.

    [ Szerkesztve ]

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • -NoVa-

    őstag

    válasz minek?:S #129 üzenetére

    Látszólag eléggé törik a kábel a neckband tövében, nem jósolok hosszú élettartamot neki.

    Amúgy saját jópár év tapasztalatai:
    - Samsung Level U neckband: futás közben idővel elfordul a nyakban, és kihúzza a fülemből magát, igazgatni kellett. A sós izzadtság kikezdte a gumiszerű borítást, és lebomlott, kuka az egész.

    - Tetszőleges futásra valónak mondott BT fülesek (Huawei AM61, SoundMagic E10BT, egyéb kínai izék): Onnantól, hogy lóg a kábelen egy akku, és/vagy mikrofon + gomb, szar az egész. Azt hallod, hogy rángatja a kábelt futáskor, és rángatja is, tehát idővel a forrasztásból is kitépi magát. Talán a Huawei a legtartósabb ezek közül, annak semmi baja, de nem használtam sokat, mert a hangja még a SoundMagicnél is szarabb.
    Fél füles használatnál le lehet lógatni kényelmesen, és elvan az ember nyakában akkor is, ha épp nem hallgatok zenét, de pl a Huawei-t egy parkolóban találtam a földön, egy kínaira meg rácsaptam az autó ajtaját, mert kilógott a kabátzsebemből, szóval nem életbiztosítás a kábel.

    - TWS: Kipróbáltam pár BlitzWolf-ot, azt kaptam tőlük, amiért fizettem. Működnek, de nem emberre tervezték. Futás közben a teljesen izoláló szilikondugók miatt a saját pulzus dobolása lesz a leghangosabb. Igazából annyira generikus dolog ez, hogy bármelyik kínai olcsóra lehet mondani. Működnek, csak minek.
    - TWS, ami bevált:
    Samsung Buds: Nem izolált teljesen, helyette még sharkfinnel támaszkodik a fülben. Érintőfelülettel hangerőállítás + szám léptetés, telefon felvétel/letevés működik. Mivel nem csak a hallójáratba kapaszkodik, ezért az érintőfelület használata nem jár extrém fülben dobolással, kényelmes benne párnán oldalra feküdni, stb. Extrém hosszú akkuidő, még épphogy kényelmesen zsebrevágható méretű tok. A tok sajnos nem tartja napokig jól a töltését. Hangminőségben remek. A mikrofonja is használható marad zajosabb utcán is, ha jó irányba áll a füledben.
    Apple AirPods: Egyáltalán nem izolál, és ronda. Cserébe telefonáláskor a legjobb hangminőséget adja, futásnál nem dobol a saját pulzusod vissza, meg a lépéseid, és még a hangminősége is egész jó. Sokat metrózóknak, zajos környezetben nem ajánlom, és az akkuideje is gyengébb, drága is, viszont ez az egyetlen, aminek a tokja már tényleg semennyire nem zavar zsebben, picike és lapos. Még mindig nagyon drága.

    Összefoglalva kábelt felejtsük el, csak a baj van vele. TWS-ből meg ne a legaljáról meríts, mert ha már némi használati értéket meg minőségibb akkut is kapsz, azt nem feltétlenül 30$-ért vágják hozzád. Soundcore Anker Liberty bármelyiket, Samsung Buds-t inkább, ezek alatt minden erős kompromisszum.

  • hajbel

    addikt

    válasz minek?:S #187 üzenetére

    Nem tudom, hogy a HBS-900 hangzása milyen. Mindenesetre az Airdots (Pro) van a tápláléklánc legalján, utána jön a QCY T1/T2. A Trostman Spunky Beat van felette, ahogy olvasom a topikban, valamint elég jókat olvastam, hallottam a KZ S1 Hybridről, valamint az időközben megjelent Haylou GT1 Plusról is, ami a legolcsóbb AptX-et támogató füles. Ha ezek valamelyike mellett döntesz, akkor szívesen olvasnánk a a véleményedet :D A legjobb ebben a kategóriában valószínűleg az Mpow T5/M5, ami ugyanabban a házban van, mint a Lypertek Tevi, viszont ez is kiegyenlített. Nem lenne ebben a kategóriában, ha nem lenne leárazva jócskán.

    [ Szerkesztve ]

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • maximilian4

    addikt

    válasz minek?:S #200 üzenetére

    Nevezzük át a topikot "rendejlkínait"-nak, mert minden szava szent. Egyébként csak úgy szólok, hogy vagy 4-5 terméket vásároltam (igaz nem tws-t) amit tesztelt és sok esetben nem pont azokat tapasztaltam mint ami a szentírásban megfogantatott. Vagy pozitív, vagy negatív irányba. :)

    Maxi

  • hajbel

    addikt

    válasz minek?:S #222 üzenetére

    Igaz, de vissza kell küldeni. A postaköltségből £4 körüli összeget is visszautalnak.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • minek?:S

    őstag

    válasz minek?:S #8309 üzenetére

    Kozben elkezdtem nezelodni es a 1MORE ComfoBuds Pro felkeltette az erdeklodesemet. Kicsit vonakodok azert tole, mert majd' dupla aron van, mint amit ra akarok szanni, de jol sejtem, hogy ennyiert es ez alatt ez a legjobb vetel?

    Leginkabb tomegkozlekedesen hallgatok zenet youtuberol vagy spotifyrol, illetve hivasra is hasznalnam a Xiaomi Mi 9T-mel. Zenei teren sok mindent hallgatok: rock-metaltol a psytrancen at Mozartig mindent.

    Sok tapasztalatom eddig nem volt BT fulesekkel, nyakba akaszthatosbol volt egy Awei 980BL, amit egy LG HBS900 valtott(ez utobbit nagyon szerettem), ezek utan pedig 2 evet hasznaltam az altalatok ajanlott Mpow M5-ot, ami nagyon strapabiro volt (pedig tavasszal az egyik felet elhagytam es ket nappal kesobb talaltam meg ugy, hogy vegig szabad eg alatt volt). Jelenleg kolcsonben nalam van egy Sennheiser CX400BT ami amugy nem rossz, de sokallom erte az arat, illetve egy picit lehetne hangosabb.

    A ComfoBuds mellett/helyett egyelore olyanokat neztem ki, hogy FreeBuds 4i, Jabra Elite 3 es JBL Tune 125TWS. Ezek kozul melyiket lenne erdemes megvenni, egyaltalan erdemes lenne-e? Van ezeknel jobb vetel(akar eppen akcios stb). Nem vagyok elzarkozva a kulfoldi rendelestol(Goboo-t nezegetem most, hogy itt parszor belefutottam a nevebe), de ha tenyleg bestbuy, akkor a kulturalt hasznaltvettol sem feltetlen, de ez a legutolso.

    Elore is koszi.

    Üdv.:M.

  • w.miki

    veterán

    válasz minek?:S #200 üzenetére

    ez jó lenne :B
    + odaírni, hogy melyik nem érintő vezérléses, hanem gombos.

    Ha nem megoldható, akkor tudnátok olcsón pár nem érintős fülest ajánlani? ;)

    Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Új hozzászólás Aktív témák