Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Murphys2

    tag

    Sziasztok!

    Ha bárkinek is sikerült már alapzaj mentes bluetooth fejhallgatót venni 30.000 ft alatt, akkor a típusát írja már le ide legyen szíves. Nyelvtanuláshoz kellene, így az átvitt frekvencia nem lényeges. A hangot ki-be kapcsolgatom folyamatosan, ahogy a lecke megkívánja. 2 db panasonic és egy ismeretlen gyártó fejhallgatóját kipróbáltam (Típust már nem tudok, egyből vittem vissza őket), de olyan irtózatos alapzajuk volt, hogy a halk zenét is átsípolták. Csak hangos zenehallgatásra voltak jók.

    Lehet, hogy maradnom kell a vezetékesnél? 2 évente veszek egy JVC HA-RX300-as vezetékes fülest néhány ezerért, és amikor szétkopik a szivacs rész, veszek egy másikat. Most is szétkopott, így gondoltam jöhet egy bluetoot-os. De a bőséges kínálat ellenére a minőség katasztrófa.

  • Murphys2

    tag

    válasz tucsok. #380 üzenetére

    Sajnos én is ezt látom. Az ajánlott JBL fejhallgató is a külföldi tesztek alapján a zene elindításánál és leállításánál (nekem pont ez lenne a lényeg) alapzajt produkál. :O
    Néhány éve próbálkoztam rádióhullános fejhallgatókkal is, de a tabletek korszakában az már nem igazán tekinthető mobilnak, és az alapzaj kialakulása is bármilyen egyéb eszköz bekapcsolásával elindult.
    Néhány év múlva újra nekifutok a témának, hátha...

  • Murphys2

    tag

    Sziasztok!

    Nyelvtanuláshoz keresnék fejhallgatót, aminek elég extra követelményeket kellene teljesítenie. :)
    - A tőlem 3-4 méterre lévő TV hangját aktívan csökkentse. (Morbid dolog ez, mivel más meg pont a TV hangját szeretné hallani a fülesében! :)
    - Leállított hanggal se legyen alapzaj. (A legtöbb bluetooth fejhallgató sajnos ezt nem képes megvalósítani, így amikor a zenét-hanganyagot leállítom, sípoló hangot ad, ami nagyon idegesítő és sajnos halk zenehallgatásnál is hallható)
    - Nem feltétel, de média vezérlés is jó lenne ha elérhető lenne rajta. (Hangerő szabályzás, előre hátra léptetés, leállítás)
    - Tökéletes hangzás nem feltétel!
    - Laptopon még sajnos 3.0 bluetooth van. Célszerű ezt fejleszteni USB csatlakozású egyéb kütyüvel?

    Itt fentebb olvastam a JBL EVEREST 700 Elite-ről, ami ráadásul még tetszik is. Árban eddig tudnék elmenni, ami kb 60-70 ezer.

    Már próbáltam MM-ben kipróbálni füleseket, de a párosítás nem sikerült egyszer sem, mivel a több száz jelből nem lehetett tudni, hogy melyik is az általam tesztelni óhajtott füles jele. Ezt ti hogyan tudjátok megoldani?

  • Murphys2

    tag

    válasz sg22 #464 üzenetére

    Szia! Köszi az infókat, a 700 elite lesz a befutó, de személyesen még nem sikerült kipróbálnom sehol sem. Ha lemérnéd nekem a fül részére kialakított mélyedés szélességét-magasságát-mélységét, azzal sokat segítenél, mivel eléggé nagy fülem van.
    Esetleg valamelyik MM-ben lehet tesztelni ezt a típust. Neked hogy és hol sikerült tesztelni? A múltkori próbámnál nem sikerült a párosítás, mert vagy 100 BT jel volt az áruházban. Hogy lehet kitalálni, hogy melyik a tesztelni kívánt füles jele?
    Köszi előre is a válaszod!

Új hozzászólás Aktív témák