Keresés

Aktív témák

  • _Volkovy_

    nagyúr

    válasz Sick Boy #1 üzenetére

    És na nem, akkor milyen progi van, ami XP kompatibilis, ismeri a nagy lemezeket és freeware?
    Feltört Partition Magic 8.

  • karib

    addikt

    válasz Sick Boy #1 üzenetére

    Nem lesz gond. Mielőtt nekiállsz mindennek, kerítsd elő az alaplapodon levő SATA vezérlő driverét. Vagy adtak egy floppyt, amin rajta van, vagy csinálnod kell egyet. Utána amikor elkezded telepíteni az XP-t, rögtön a legelején szólni fog alul a szürke csíkban, hogy ha más gyártótól szeretnél RAID vezérlőt telepíteni, akkor most nyomj valamilyen gombot. Na, ekkor megnyomod a nevezett gombot, és megmutatod neki a floppyt, amin a SATA vezérlő drivere van. Innentől elvileg minden megy a megszokott módon, immár az új HDD-re.

    Én egy Asus P4V800-X (VIA PT800) alaplapra raktam két SATA Hitachit RAID 1-ben, és így működött. Mondjuk az Asus nem mellékelte a drivert floppyn, ami kellemetlen lehet, ha nincs működőképes gép a közelben telepítés előtt, de ha felkészült vagy és kéznél van floppyn a driver, akkor nem lehet gond.

    Utána beállítod, hogy a SATA-ról bootoljon a gép, mellé visszadugod a régi HDD-t, és áthúzod az adatokat.

    Boot manager nem kell, ha csak egy oprendszert akarsz használni. Ha mégis akarsz, akkor tudom ajánlani a nagyon egyszerű és ingyenesen használható Masterbootert, [L]http://www.masterbooter.com[/L] A csomagban van egy Efdisk nevű program is, amivel pofon egyszerűen tudsz több elsődleges partíciót is csinálni, nem kell a gyökér fdiskkel és mindenféle kiterjeszett és logikai partíciókkal vacakolni.

    Department of Redundancy Department

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz Sick Boy #1 üzenetére

    NF7-S alaplaphoz én nem vennék SATA vinyót.

    Ha van szabad PATA portod akkor mindenképp ilyen vinyót vegyél, ha kell neked akkor 8MB cache-el.
    Ezen a lapon külső, nem integrált SATA vezérlő van, és emiatt nem lesz gyorsabb a SATA vinyód mint az integrált vezérlős PATA, sőt.

Aktív témák