Új hozzászólás Aktív témák

  • Vanir

    veterán

    Sziasztok! Megosztanám a gondolataim a játékról, így kb. 25 meccs távlatából.

    Őszinte leszek, hatalmas fenntartásaim voltak a Valorant iránt, így tíz év kompetitív lövöldözéssel a hátam mögött. Vannak dolgok amikben igazam is lett, viszont már-már nevetséges mértékű pozitív csalódásnak tekintem a játékot.

    Lévén ez az egész az OW és a CS szerelemgyereke, így legalább annyira cancer mint azok, és még csak bétánál járunk. Hihetetlen toxic csapattársak vannak, de elképesztően fogalmatlan lámával egyelőre többel találkoztam. De hát ez van, emberek vagyunk, ezt a faktort csak úgy lehet kiszűrni, hogy megválogatjuk, kivel ülünk össze játszani.

    Ezt az FPS játékba implementált champion/hero/ability/tökömtudja dolgot túlerőltetik a különböző játékkiadók, én speciel eddig mindegyikre relatíve hamar ráuntam, vagy ronggyá tiltelt (Quake Champions az élen jár ebben, rakás gőzölgő hulladék az egész). Itt viszont egyelőre tetszik, változatos, de több hős esetén szerintem borzasztóan nehéz lesz balance-olni (no meg a RIOT nem túl erős ebben amúgy sem).

    Maga a játék zseniálisan smooth és remekül van optimalizálva, az egyik pálya valamelyik lerakóján kívül mindenhol röccenésmentes volt eddig. Itt lövésnél tényleg úgy érzem, hogy valóban oda mennek a golyók, ahova kellene, és nem oda, ahova a szerver jónak látja. Volt már egykét intenzív üvöltésem, amikor ez nem így történt, de messze kevesebb, mint amennyi CS-ben szokott lenni.

    Egyelőre nem látom magamban azt, hogy Valorant lanokra járjak, de aztán ki tudja... Nagyon régóta nem kötött le, és nem nyújtott ekkora kompetitív élvezetet egy játék sem, és még csak unranked volt eddig. Remélem, hogy nem fog arra a sorsra jutni, hogy kegyetlenül szétbarmolják ostoba, átgondolatlan, felesleges csilli-villi új dolgokkal. Egy biztos, fix ötös premade (illetve kötélidegek, és az ostoba emberek iránti végtelen türelem) nélkül effektíve játszhatatlan, akárcsak a többi hasonló multiplayer játék. :D

Új hozzászólás Aktív témák