Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz csaba54 #9851 üzenetére

    Megértem, mikor az ember a történelmet nézi, akkor azokról a magukat keresztényekről maradt fenn adat sokszor, akik rossz értelemben formálták a világunkat.
    Ezek az emberek nagy valószínűséggel nem voltak keresztények, és a kereszténységet csak céljaik eléréséhez eszközként használták fel... Ilyen visszaélésekről más kontextusban is találkozhatunk...
    Az a szenvedés, amit a középkori vallásháborúk okoztak nem a kereszténységről szóltak elsősorban, sokkal inkább pld a feudalizmus válságáról és egy új társadalmi forma, hatalmi igény megjelenéséről, teljesen hétköznapi dolgokról... nos azzal, hogy adtak neki egy ideológiai köntöst azok, akik Jézust még történetileg sem ismerték, de kereszténynek mondták magukat.... hát ez önmagában nem mond semmit a kereszténységről.

    A keresztények szenvedéséről... ha Jézus szenvedett, a követői is szenvedhetnek... erről nemigen szeretünk beszélni mi keresztények sem, mert ma szenvedni nem divatos dolog... pedig szükségszerű...
    Szeretem az édesapámat... ez jó és szép... de ha elvesztem, akkor szenvedni fogok... minél jobban kötődtem hozzá annál jobban... Most ez rossz dolog, vagy jó? A szeretet szenvedéssel jár... a nagy szeretet naggyal... ha felelősnek érzed magad a környezetedért, fájni fog, ha a környezeteddel rossz történik... stb... ezek mind jó dolgok, amitől elválaszthatatlan a szenvedés... sőt sokszor valahol a szenvedés által válik sok esetben láthatóvá a szeretet... De ez elég összetett téma, aminek csak kis szeletét érintettem...

    www.refujvaros.hu

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz csaba54 #9851 üzenetére

    Már leírták többen is: attól, hogy Isten nevében tették a szörnyűségeket, attól még nincs köze ezeknek Istenhez, és nem cáfolják meg a létét.

    A valóság nem felel meg a benned élő istenképnek. Van egy elképzelésed Istenről, és a világ meg nem ilyen. Tehát akkor Isten nem is létezik? Lehet, hogy csak a te elképzelésed téves, és annyi az igazság, hogy olyan Isten nem létezik, amilyenről a fejedben a kép él. Ez viszont nem zárja ki, hogy létezik Isten, csak épp egészen más logika mentén működik. És ami számodra érthetetlenül történik itt a Földön, az az isteni logika szerint értelmet nyer.

    Egyébként nem te vagy az egyetlen, aki ebbe a problémába beleütközik. És tényleg nem könnyű túllépni ezen, és megérteni belőle valamit. Főleg úgy, ha egyszerre négyen esnek neked, hogy miért írsz ilyeneket ;) Nyilván így csak az ellenállás fog erősödni benned, mert esetleg a kereszténység, és a hit összekapcsolódik benned azokkal az emberekkel, akik itt beszólnak neked. Ezek mind a hit-ellenességedet növelik.

    Ezért sem akarlak hibáztatni, vagy ostorozni a kérdéseid miatt. Ezeket én is feltettem, és szerintem azok is, akik most igyekeznek kioktatni téged. Csak ők elfelejtik, hogy ezen nekik is keresztül kellett menniük. És adott esetben ez nem is volt olyan egyszerű. Szerintem ilyen kérdéseket muszáj feltenni és agyalni rajtuk. És akár feltenni a kérdést, hogy nincs is Isten. Aki ezen nem megy keresztül, annak megmarad a gyermeki hite, ami nagyon eltér a valóságostól, és így két világban él egyszerre. Szóval csak hajrá, kérdezz, és kételkedj, mert ezek nagyon fontosak a továbblépéshez.

    Csak tudd, hogy nem biztos, hogy pont ezen a fórumon fogod megkapni azt a lökést, vagy pluszt, ami tovább tud lendíteni. Bár ki tudja ;)

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák