Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz csaba54 #9816 üzenetére

    Ezért fontos egy biztos alap, ahol nem egyéni vélemények alapján megy, hogy most mi Isten szerint való ls mi nem, mi a helyes és mi nem.
    Ott a Biblia, Isten szava, az alapján kell mindent szemlélni, megmérni, helyesnek vagy helytelennek ítélni. Legyen valaki bármilyen nagy teológus, egyházfő, de ha nem a Biblia szerint, vagy annak ellentmondóan cselekszik akkor el van veszve és a követőit is bűnbe viszi. Ezért volt nagyon fontos, hogy le lett fordítva a Biblia, hogy mindenkihez eljusson és el tudja olvasni.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz csaba54 #9816 üzenetére

    Akkor közelítsünk máshonnan. Isten a szeretet. Vezessen minket is a szeretet. Nem az önző fajta, és nem is a kivételező. Ha mindenki így cselekedne, a világ sokkal szebb lenne. A szeretet nem valami furcsa rózsaszín köd, valami nyálas giccs. De tény, hogy szeretettel élve egy jobb világot hozhatunk el a Földre. Szeretem a másik embert, a teremtett világot, és önmagamat. És szeretem a világ teremtőjét. Ha a szeretet szerint cselekszem, máris biztos, hogy betartom a többi bibliai törvényt, és jó esetben a világi törvényeket is.

    Ebből máris látszik, hogy akik nem szeretetből cselekszenek, hiába tesznek bármit Isten nevében, valójában távol állnak Isten akaratától.

    A hithű emberek kevesen vannak, de jó példával elől tudnak járni. Sokszor ez sem megy, mert mindenki letér néha a helyes útról. És hogy ez miért lehetséges? Erről írtam feljebb, a szabad akarattal kapcsolatban.

    Az meg nagyon jó, hogy vannak kérdéseid, és ezek ténylegesen fontos kérdések, amik mellett nem lehet csak úgy elsétálni. És még a válaszok sem egybehangzók. Komolyan hinni nem könnyű. A magas szintű bizalmat elérni nem egyszerű.

    Tudományosan alátámasztott bizonyítékok pedig nincsenek. Nem azért, mert nem létezik, hanem a természete olyan, hogy nem a tudomány által megfogható. A tudomány a teremtett világot tökéletesen leírja, segítségével válaszokat kaphatunk. De a teremtőre, és a teremtés bizonyos lépéseire nem.

    Nincs recept, előre csomagolt utasítás sorozat, tudományos bizonyíték, garantált végeredmény. A mi felfogóképességünk is véges, Isten létét is csak a világegyetemben tapasztalt létezés fogalmával tudjuk azonosítani, pedig biztosan egészen másról van szó. Egyszerűen nem tudjuk hogyan megfogni, csak azon részét, ami ránk van vonatkoztatva. Azt, hogy nekünk mit és hogy kell csinálni, ha a jó úton akarunk járni. Ami jó út nem azért van, hogy Isten elégedett legyen, hanem ez a mi érdekünket is szolgálja, az emberiség javát hivatott szolgálni. Isten nem egy énközpontú zsarnok.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Gyick

    őstag

    válasz csaba54 #9816 üzenetére

    Szerintem ezeket a dolgokat mi nem tudjuk felfogni mert az emberi agy empirikus uton müködik.Amit itt a földön látunk azt próbáljuk meg kivetiteni mindenre.Van egy ház akkor azt valakinek fel kellett építeni pl.Olyan dologot ami az "idők kezdete" ota van it nem tapasztalunk ezért keresünk válaszokat.Én pl a semmit nehezebben tudom elképzelni mint hogy isten teremtette a világot.Mert mi a semmi,egy nagy feketeség?de akkor van valami egy szín,a fekete,meg még egy fontos dolog az ídő.Én elfogadom hogy világegyetem mindig is volt és mindig is lesz.

Új hozzászólás Aktív témák