Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz euchi #7812 üzenetére

    "A butaságra, a szűklátókörűségre nem fogok fölnézni, ha nem haragszol meg."

    És nagyon nem szeretem, amikor valaki a butaságát és a szűk látókörűségét a hite mögé rejti. Ezzel a hitét, és azt járatja le, amiben hisz, a többi hívő rovására. Jó lenne, ha mindenki képes lenne külön választani a butaságot és a hitet. De sajnos sokan vannak, akik ha találkoznak egy buta hívővel, azt mondják, hogy a hívők buták.

    Ugyanez fordítva is érvényes, a nem hívők felé.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Noddy

    senior tag

    válasz euchi #7812 üzenetére

    Most írhattam volna olyanokat, hogy Humphreys elmélet, meg hasonlók, de te mindig találsz egy olyan elméletet, ami ezt cáfolja. Ezért is vonakodtam ilyen dolgokat ide írni, amit te egyszerűen homálynak tituláltál (köszönöm). Ez a szép a tudományban, hogy mindenre van elmélet és mindegyik ugyan annyira megalapozott, mert ugyan azokat a tényszerű adatokat használja csak más képletben. Jó a tudomány, mert rengeteg adatot gyűjt, de mikor értelmetlen elméletekbe próbálja azokat bele erőltetni az már kicsit sok.

    Azért vagyunk, hogy kérdezzünk, a tudomány azért van, hogy válaszoljon.

    Ilyen kérdés, hogy miért ilyen magas a Föld hélium tartalma?
    Az óceánok só tartalma?
    A Föld mágneses terének változása és miért ekkora még most is?

    Ha ezekre a kérdésekre válaszolsz rájössz, hogy a Föld jó ha pár millió éves és nem milliárd. De tudom, hogy ez téged nem hat meg. Egy biztos, hitetleneket tudománnyal nem lehet hívővé tenni (hála Istennek), de mégis látunk olyan dolgokat, ami minket megerősít. A butaságra és szűklátókörűségre én se nézek fől.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • kymco

    veterán

    válasz euchi #7812 üzenetére

    Nos, a hozzászólásomban volt némi szarkazmus és egy csipetnyi irónia. De miből gondolod, hogy ez kollektíven az összes hívő felé irányult? A butaságra, a szűklátókörűségre nem fogok fölnézni, ha nem haragszol meg.
    Alapvetően a hite miatt mondtad Noddyra, amit mondtál és nem a képzettségének hiánya miatt. Közülünk (és ebbe beleértem a nem hívő hozzászólókat is) ő szakmailag a legképzettebb, de hite miatt mégis kap címkét vagy inkább skatulyát. Nem probléma, mert láthatóan nem az érvei miatt van ez a negatív megkülönböztetés....
    Így szerintem rá pont nem igaz a buta és szűk látókörű címke.
    De akkor én a villamosmérnöki végzettségem okán, tanári és informatikai gyakorlatom kapcsán labdába sem rúghatnék Noddy mellett a te igényeid szerint.
    Ne bántásnak vedd, mert fel vagyok készülve ilyen címkékre... csak mikor erről korábban írtam, te tiltakoztál ez ellen... hát most itt van...
    Ez az "én megmondtam" effektus nálam most :).

    (ui: Nem minden keresztény gondolja, hogy a Föld 6000 éves, mert a Biblia ezt így nem is írja... "vannak számolóművészek", akik ezt következtetik ki, de ez a Biblia alapján nem igazolható, mert a teremtési egységek egy napban való meghatározása nem tudományosan egy nap, hanem egy teremtési szakasz... mert mi alapján van értelme az egy napnak akkor, mikor még nem is létezett Nap. Sokszor beleestek abba a hibába, hogy a keresztények szerint 6000 éves a Föld. én is gondolhatnám egyes ateisták véleménye szerint, hogy minden ateista azt gondolja, hogy az összes pap kizsákmányolja az elnyomott híveket. Vitatkozhatnék erről veled, de nem hiszem, hogy ezt gondolod... de a logika szerint gondolhatnád, mert nem vagy hívő :) )

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák