Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ponix

    aktív tag

    válasz Dare2Live #649 üzenetére

    Bemutatnál nekem néhány fejlődési tételt? miben áll a fejlődése magának a tudománynak?

    A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

  • emitter

    őstag

    válasz Dare2Live #649 üzenetére

    Egyet is értek vele, meg nem is. Megmagyarázom 1-2 példával:
    Tesla és a légköri elektromosság, illetve A kitalált középkor (Illig)

    elsőről nem sokat tudok, még 5-6 éve érdekelt a dolog, kisiskolás fejjel elhittem mindent, amit írtak róla, ha jól emlékszem, Tesla a levegőből nyert elektromossággal hajtott egy autót (?)

    az Illig elméletét pedig egyszerűen bevették az összeesküvés-elméletek közé, vagy jobban mondva elhallgatták, amennyire én ismerem.

    Leszögezem, egyiket sem kutattam mélyebben, jóformán csak hallottam róluk, de el tudom képzelni, hogy igazak, csak a tudomány nem ismerte el őket, elhallgatták, eltették láb alól.
    Értem ezalatt, hogy a nagy pénztőke mindent megtett ennek érdekében: asszem Tesla feljegyzései nincsenek is meg, egy ember, aki pár évvel később próbálta utánozni ''véletlenül kiesett az ablakon''. El tudom képzelni, hogy a nagy áramszolgáltatóknak egyszerűen nem érdeke, hogy legyen egy ingyenes energiaforrás; mondjuk szvsz ezért is nem olyan elterjedtek a megújuló energiaforrásokat kihaszáló berendezések, nem támogatják őket a kormányok eléggé (a lobbi nyomására)

    Illig elméletét is hasonló okok miatt tudom hitelesnek elképzelni, bár ott nem ilyen egyértelmű, hogy mi oka lenne a mai tudománynak lesöpörni ezt, és nem foglalkozni vele...

    Lehet, hogy mindkettő témában nagyot tévedek, aki tud, javítson ki :)

Új hozzászólás Aktív témák