Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz euchi #5703 üzenetére

    Akkor vegyük ezt a szöveget, vitánk tárgyának. Ebben a szövegben szerintem gyönyörűen le van írva, hogy ha a világ megfelelő pontjára születsz (jó földbe hulló szemek), akkor megleled Istent. Erről már beszéltünk régebben a többi vallás kapcsán. De te gondolom másként értelmezed a szöveget. És szerintem itt a baj. Hogyan tekinthetsz valamit 100% igaznak, ha az többféleképpen értelmezhető? Ennyi erővel mindenki kiolvashatja a maga igazságát a bibliából.

    Az a gáz, hogy a tanítványok sem értették ezt a példázatot, és Jézus megmagyarázza nekik... szó sincs arról, hogy ki hova születik... sokkal inkább arról van szó, hogy milyen a szíved, mikor hullik a mag... Ez egy példázat, ahol a föld nem valóságos föld, nem földrész, a mag nem valóságos mag, a magvető nem valóságos magvető....

    www.refujvaros.hu

  • JJános

    addikt

    válasz euchi #5703 üzenetére

    Butaság. E znem metafóra, ez a legszorosabban vett igazságok egyike.

    Erre írtam, hogy úgysem fogadod el, majd írsz róla saját verziót. Akkor meg minek irogatsz nekem, hogy érdekel, hogy mit mondok, utánna meg leugatod? Semmibe veszed, és előjössz valami maszlag verzióval. Neked a sötétség kell, nem a világosság. Jobb neked a hideg, mint a meleg? Jobb a mese a valóságnál? Ez az igazság!
    Én mindeddíg az igazságot írtam! A legszorosabban véve!

    A metafóra ide a közelbe sem jöhet, érted? Fel tudod fogni, hogy a véresen komolyat írom?

    A mag, az Istennek a szava. Az istennek a szava az ige. A testé lett ige, Jézus.
    A mag Jézus. Így lett testé!

    [ Szerkesztve ]

    2007-05-06 óta itt!

Új hozzászólás Aktív témák