Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #4485 üzenetére

    "Ha Isten létezik, nem hinném, hogy ennyire eltolta volna a magáról szóló megnyilatkozásokat, és hagyná, hogy ekkora legyen a szórás a róla való hitben."
    ha isten letezik akkor sem tolt el semmit, a megnyilatkozasai tokeletesek kellettek hogy legyenek, es ha szoras van rola akkor o maga akarta a szorast. es az nem kifogas hogy az emberi felfogas miatt van szoras, hiszen a felteteles isten termeszetesen tisztaban van ezzel.
    a vallasoknak nincs homlok egyenest ellentmondo istenei, csak lenyegtelen reszletekben van elteres - mar ha a termek a lenyeg es nem a csomagolopapir. de ha meg lennenek is ellentmondo reszletei akkor is ha isten letezik akkor o akarta igy.

    ha tobb isten van akkor tobb is lehet mindenhato. ahogy nem tudod felfogni a mindenhatosagot sem ugy a ket mindenhatosagot sem, hat meg azok relaciojat. az, hogy szerinted kompetencia problemak vannak az csak a sajat korlatoltsagodat mutatja - pont ugy ervelsz mint az a ficko a felemelhetetlen kovel meg hogy emelje csak fel szepen :)

    nicht kompot

  • Vladi

    nagyúr

    válasz kymco #4485 üzenetére

    "Ha a hegyes hasonlatot vallod"
    Őszintén szólva nem tudom pontosan mit értesz hegyes hasonlaton. Lehet ez valami ismert dolog, csak lemaradtam róla. Abból gondolom ezt, hogy egyértelmű megállapításokat teszel a hasonlat láttán.

    Ezt csak azért mondtam, hogy arra utaljak, hogy lehet 1 dolog sokféle, de azok nem egymásnak ellentmondók. (lao ce hozzászólásából jutott ez eszembe.)

    "De melyikben?"
    Szerintem itt csúszik el az eszmecserénk. Mert én úgy gondolom - lehet hogy tévedek és léci most ne botránkozz meg :DDD - valóban egy isten van. Csak több vallás foglalkozik vele. Az emberek és kultúrák különbözőek, így törvényszerűen különbözőek a vallások is. Az isten egyféle, de sok tulajdonsága van. Az emberek meg ezekre reagálnak. Másként. így lehet sok monoteista vallás. Valójában ugyan arra reagálnak, de másként. Vagyis csak részben másként. Sok mindenben egyetértenek a nagy monoteista vallások - szerintem a leg fontosabb dolgokban. Sőt! Az összes többi is!
    Ezért gondolom, hogy minden vallás nagyon fontos dolgokat képvisel. Ezeket követve lehet értelmes életet élni. Nélkülük nehéz.
    Így részemről lényegtelen, hogy kinek mi a vallása. A vallás a lényeg. Meg hogy milyen ember lesz. Ha követi a hitét akkor jobb ember lehet, bármi is a hite.

    Én azzal értek egyet, hogy egy isten van, és az elküldte a prófétáit. Minden népnek saját prófétát. :DD

    "Intoleráns-e, ha nem fogadom el azokat a más vallású nézeteket, amik szemben helyezkednek a felfogásommal, azzal, amit megértettem Istenről úgy, hogy magát a más vallást gyakorló embert elfogadom, mint embert, mint munkaársat, mint szomszédot, mint rokont?"

    Úgy érzem, ez egy kicsit ellentmondásos. Nem kell neked elfogadni amit mondanak, csak azt, hogy igaza lehet mások számára. Viszont ha nem fogadod el, hogy x vallás igaz lehet amit tanít, akkor hogyan fogadod el tényleg az abban hívőt mint hívőt? Igaz ezt nem soroltad fel. Azt írtad: mint embert, munkatársat, szomszédot, rokont. De mint hívő és megvilágosodott, az igaz utat járó embert?
    Úgy vajon el tudod fogadni az illetőt?
    Mert ezzel lesz csak egész az akit elfogadsz vagy nem. Az elfogadás teljes mértékű. Más esetben csak részben fogadod el. Mint embert, mint szomszédot mint akármit. De mint hívőt?

    Ezért egyenlőre úgy gondolom ez intolerancia... :U

    (#4488) kymco:

    Miért ne lehetne párhuzamosan több mindenhatóságos? Tényleg nem értem. Azt mondtad logikailag nem lehetséges. De miért nem? (Egyébként pont a vallásokkal kapcsolatban nem feltétlenül logikailag kell hozzáállni, de ez egy másik.)
    De mondjuk én nem is állítom, hogy több párhuzamos mindenható van. Mint feljebb írtam. De azért erre kíváncsi vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák