Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Rive #430 üzenetére

    Na jó, jól elmászott az eredetitől. Meg is bántam, hogy ennyire belemásztam.... De a lényeget nem érinti... Én, mikor szembesültem ezzel a TBC-vel, nagyon megdöbbentem. A XXI sz-ban van olyan, már legyőzött betegség, ami visszavág? És késöbb még más baktérium fertőzések újraéledéséről, és az orvostudomány tanácstalanságáról olvastam.... Ez tényleg nem a vallás topic-ba való, ha csak azért igen, mert az ember korlátait teszi láthatóvá. Nekem ennyi volt a célom, és itt be is fejezem az off-ot

    [Szerkesztve]

    www.refujvaros.hu

  • emitter

    őstag

    válasz Rive #430 üzenetére

    ennyi erővel minden témáról való beszélgetés vagy vitázás hülyeség, hiszen egyikünk sem tudósa egyik szakterületnek sem...

    az egyetlen dolog szerintem, amivel tényleg érdemes és lehet vitázni, az a logika, még ha ez egyeseknek bántja is a csőrét (nemtom miért, talán a logika nem ''tudományos'' dolog?)

    Azért logikáztam ''agyba-főbe'', mert ha a Biblia szavait képtelenek vagytok elfogadni, mindent belemagyaráztok úgy hogy egy kutyulék keletkezzen, akkor (gondoltam én) a logikai megközelítés csak egyértelmű.. hát úgy látszik, nem az.

    És az, hogy ahogy ''hívő'' létetekre a Bibliáról és Istenről beszéltek, az is megér egy misét...
    Rive: ''az öreg''
    DL: neked meg azt lenne jó felfogni, hogy a mai világban egyáltalán nem számít tudománytalannak a kizárólagos/evolúció nélküli teremtésfelfogás. Én két nagy csoportról tudok a tudományos életben: hitetlen/ateista tudósok a darwini evolúcióval, illetve hívő/vallásos tudósok a kizárólagos teremtésértelmezéssel.
    Mellettük bizonyára vannak kisebb-nagyobb csoportok, akik mondjuk olyat gondolnak, mint te (teremtés + evolúció), de ne magyarázd már be ekem, hogy nincsenek hívő és hitetlen tudósok, vagy hogy a két oldal tudósainak kutatási eredménye megegyezne :Y ha ez állna fenn, akkor mit gondolsz, miről folyna a vita köztük?? Akkor mi lenne a nézetkülönbség alapja? Ha egy hívő tudós olyan kutatási eredményeket kap, amik bizonyítják az evolúciót, akkor miért maradna meg hitében a teremtés mellet??? Ezek olyan dolgok, amikről pusztán logikával be lehet látni, hogy nem lehetnek így... Nincs igazad ezekben, nem is értem, mire alapozva mondod ezeket a ''tényeket''.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Rive #430 üzenetére

    én a whoról szerzem az adataim nagyját az meglehetősen pontosnak számít....

    btw neked ezhülyeség nekem meg a bélyeggyüjtés meg a növények nemi élete topic másnak meg az a kedvence. nemtetszik nemkell idejárni ennyi.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák