Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • h-1-i

    lelkes újonc

    válasz lezso6 #27568 üzenetére

    "Abban a szellemben"... ez gondolkodásmódot jelent. Mondjuk, Jézus jellemét tudom így elképzelni, hogy erre törekednék. Mindenképp valami olyasmit, amire az ember maga képes.
    "Teljesen nem is érhető el"... ez bűntelenséget, "jóságot" jelentene. Ez nem érhető el teljesen.

    Jézus viszont furcsa dolgokat mondott: "Boldogok vagytok, ti szegények, mert tiétek az Isten országa." Ha statisztikailag nézem, ez az állítás nem igaz. Az állítás tagadására sok forradalmat építettek. A boldogtalan tömegek fellázadtak, megöltek boldog-boldogtalant, de ezután sem lettek boldogok, hanem jött a szocializmus. Itt a következő állítás: "Boldogok vagytok, akik most éheztek, mert majd megelégíttettek." Ez az állítás sem igaz, ha statisztikai alapon nézem. Az éhezők milliói igen dühösen néznének rám, ha ilyen tanokkal próbálnám őket traktálni, miközben az ukrán gabona valahol a spájzban van valakinél.

    Sorban vehetem Jézus mondásait, és csak hellyel-közzel lehet valamiféle logikus, racionális célszerűséggel igazolni. A "mese" nélkül az ereje hiányzik az egésznek.

    Jézus mondásainak a kulcsa valahol itt kezdődik: "Az egész sokaság igyekezett megérinteni őt, mert erő áradt ki belőle, és mindenkit meggyógyított" (Lukács 6,19-21).

    Ha így nézem, akkor Jézus gyógyító erejét is el kellene érnem. Hogy teljesen nem érhető el, ezt a Biblia részint cáfolja. Jézus ezt ígéri: "Bizony, bizony, mondom nektek: aki hisz énbennem, azokat a cselekedeteket, amelyeket én teszek, szintén megteszi, sőt ezeknél nagyobbakat is tesz" (János 14,12).

    Ha az egyházban ezt ma nem látjuk, csak azért van, mert nem értjük, mit kéne csinálni. Valamiféle szellemi-erkölcsi tökéletességre törekszünk, talán kanti értelemben, vagy a görög filozófia - római jog alapjain. Jézus viszont már születése pillanatában keresztülgyalogolt a szabályokon. Édesanyát majdnem megkövezték érte. Mégis azt mondja, hogy a törvényből egyetlen vessző sem vész el... Beteljesül minden törvény, de sajátosan, Isten szemszögéből.

    Jézus szellemében, ezért azt jelenti, hogy az Ő Lelkének a vezetésével. Nem szellemi tevékenység, hanem spirituális. Ez pedig, ha nem is Mekka felé fordulást, de szüntelen imádságot követel. Mégpedig úgy, hogy Isten válaszol is, nem csak én beszélek.

Új hozzászólás Aktív témák