Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23984 üzenetére

    1. Nem gondolom relativizálásnak. Krisztus teljesen egyértelmű volt, a keresztények számára nem esetleges, hogy mit lehet, mit kell és mit nem.
    Aki rá hivatkozva olyat tesz, ami ellentétes Krisztus tanításával, az hibázik/bűnt követ el.

    E mellett kell nekünk innen, 2020-ból tudományosan nem abszurd módon megítélni az adott régibb kor emberét. Nem vallás-erkölcsi, hanem általános viszonylatban.
    Ámde itt szokták összemosni a "mindent is"...

    2. Az esetek túlnyomó többségében gyakorlatilag párhuzamosan elbeszéltünk egymás mellett, mert vagy figyelmen kívül hagytad az új információt, vagy félreértelmezve azt fogalmaztál meg belőle vád-kérdést/vád-kijelentést a vallás/kereszténység/Isten vonatkozásában.
    Így nincs értelme diskurálni valamiről, mert két monológ fut a végtelenbe... Márpedig - de javíts ki, ha nem így van - szerintem ez részedről "vitatechnikának" számít, amit szándékosan bevetve gyakorolgatsz (ahogy azt említetted is, mint célt).

    3. Ennek van alapja, ti. ha kb. ugyanúgy állna hozzá a másik, akkor közelebbiek lennének az álláspontok, nyilván. Viszont: a kifigurázás és a nem egyetértés (vagy nevezzük kritikus hozzáállásnak) két különböző szint. Értem ez alatt azt, hogy azzal pl. nem lenne baj, ha valaki nem hisz, nem fogad el egy érvet vagy példát, de más az, ha öncélúan "figuráz" csak, mert ennél többre nincs is szándéka (pl. megismerni, megérteni, valós, érdemi vitát folytatni).

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák