Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz lezso6 #23316 üzenetére

    Ha az értetlenség olimpiai sport lenne...

    Mi az hogy szalmabáb? Nem az az alaphelyzet, hogy van aki nem akart gyereket, mégis teherbe esett? Erre te attól függően hogy mennyire "hibás", mégis rákényszerítenéd, hogy szülje meg. Ez nem kényszerű szülőség?
    Az meg egyáltalán nem garantált, hogy lesz nevelőszülő. De ha valóban ekkora kereslet lenne, akkor is vannak más megoldások.

    "Én arról beszéltem, hogy körkörösen érvelsz."
    Basszus, abból látszik mennyire kifárasztásra játszol, hogy vissza kellett keresnem miből indult ez az egész. Akkor felejtsd el a jogot. Erkölcsileg mikortól ember egy sejtcsomó?
    Erkölcsileg mivel indokolható, hogy kisajátítsd egy másik ember testét?

    "...bizonyos feltételek teljesülése esetén, kizárható az anya felelőssége..."
    - Valószínűleg lyukas volt az óvszer.
    - Hol van az óvszer?
    - Kidobtuk.
    - A tárgyalást berekesztem.
    Szerintem gondold ezt át még egyszer. Erre mondtam, hogy van-e értelme.

    "Én nem mondtam semmi ilyen szexista kijelentést..."
    Nem hát. Akkor miért akarod szülésre kényszeríteni a nőket? Hogy másnak legyen gyereke?

    Jó, ha neked sincs kedved adatokat keresni, akkor maradjunk ennyiben.
    Szóval a saját meggyőződésed, hogy a felelőtlen teherbeesők száma úgy elharapódzott, hogy ez indokolja a szigorúbb abortusz-szabályokat. Igaz, hogy nem tudjuk tényleg ez-e a helyzet, ahogy azt sem, mi történne ha bevezetnénk.
    Ja de, azt már lehet sejteni.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz lezso6 #23316 üzenetére

    OK, nyertél. Túl kíváncsi voltam, úgyhogy megnéztem.
    Az USA-ban készült felmérés szerint messze az egzisztenciális okok vezetnek.
    Magyarul adott egy csomó nő, aki más élethelyzetben szülne. Erre zavarjuk keresztül őket a terhességen és a végén vegyük el a gyereküket. Ha ettől nem lesz egy életre bűntudatuk, akkor semmitől.
    Vagy esetleg mégis megtartják, akkor meg vért izzadhatnak, a gyereknek meg garantáltan rosszabb, mintha tervezetten születik.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák