Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Dalai Láma #2316 üzenetére

    Ez igaz. De a mai vallás a is középkori alapokra épül.

    Bár engem az egyház, mint intézmény teljesen hidegen hagy, az általad vázolt anyagias dolgai miatt.

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #2316 üzenetére

    Én nem írnám le a középkori vallásosságot ''népbutítás'' jelzővel... Szvsz a mohácsi vész utáni szétesett ország lelki megrendülését a számos szolgáló gyógyította akkor, mikor nemzethalál széln álltunk. Korábban az előreformáció mozgalmaira is büszkék lehetünk, még korábban a ferences rend megalakulására, amely nagyon kis magból hajtott ki, de az egész európai gondolkodásra hatással volt, no meg a reformációra...
    A középkorban ugyanúgy, mint a mai korban a az egyháznak volt egy lelki, Isten üzenetét vivő ága, és volt egy szervilis, a hatalomnak, pénznek behódoló ága, akikre azt mondja Krisztus, hogy sohasem ismertelek benneteket....

    www.refujvaros.hu

  • Bübüke

    tag

    válasz Dalai Láma #2316 üzenetére

    ''És a pénzedért cserébe semmi földi jót nem kaptál, esetleg megvásárolhattad az üdvözülést''

    A középkori egyházak tevékenysége joggal hagy kívánni valót maga után, de ha nem lett volna, akkor ma egészen másképp nézne ki a jogrend és rajta keresztül az egész világ.

    Akinek az Isten észt adott, adjon hozzá litvánt is! És ez így is lett. ...

  • oxox

    addikt

    válasz Dalai Láma #2316 üzenetére

    Lectori Salutem
    Szerintem is butaság a vallás-t népbutításnak degradálni a középkorra (gondolom a keresztény vallásra gondoltál) Ne téveszd össze a vallást az egyházzal, főként, hogy a föld népességének ''jelentős'' része nem keresztény. Nem tudom, de én most egy reklám hatására nem vitorláznám át a Földközi-tengert, hogy hivő ''hitetleneket'' öljek, mert az ÚR akarja. Persze nem küldenék ezreket máglya halálba sem a reklám kedvéért,....ami persze mind brutálisnak, és ''hipergáznak tünik'' de ha nagyon vizsgáljuk a társadalmunk ma is ugyanazt a népírtást végzi, csak más okokból kiindúlva, és nagyobb volumenben (olaj, gazdasági piacok,terrorizmus, stb és ez néha a vallás mögé rejtve). Az embernek a vérébe van a pusztítás mindegy az, hogy Isten nevében teszi-e, de teszi....persze visszatérve a középkori egyházra....valószínű az addigi emberi tudásanyag mind kárba ment volna ha nincs az egyház, mert annak fennmaradását éppenhogy annak köszönhetjük.

    Úgy gondolom a vallás/hit a gyengék támasza, de nincs az az ember aki, ha másnem halálos ágyán ne bizakodna, hogy az elmúlással nincs vége létének.
    Egyébként mai korunkban a bizakodás főként az öreg kontinensen élőkre, onnan származókra vonatkozik leginkább. Miért van, hogy a távolkeleten a felsőbbrendű(ek) lét(e) nem kérdés? Miért van, hogy ott a halál lehet szép is? Nem teszik fel magukban azt a kérdést, ''létezik-e Isten?''

    Én amolyan hívő ateistának tartom magam :)
    Vajon a létünk csupán a véletlenek sorozata, vagy van valami erő (ifjú Skywalker) ami néha megsuhintja, hogy az a kellő irányba tartson. Én úgy hiszem van. (persze nem a felhők tetején üldögélő öreg úr, aki saját arcára formált engem) Édesanyám mindig azt a példát hozza fel, hogy elég az emberi szemet megvizsgálni...hogy lehetne az a véletlen műve, milyen precíz tökéletes ''szerkezet'' ??.olyan mintha egy autót csavarjaira szednénk, beraknánk egy dobozba, és addig ráznánk, amíg ismét autó nem lesz. (szerinte kizárt, hogy a véletlen műve legyen), szerintem a véletlen, kis rásegítéssel :DDD
    oxox

    [Szerkesztve]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Új hozzászólás Aktív témák