Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz Tetsuo #22999 üzenetére

    Először is: a vallásról.
    A kereszténység erkölcsi alapjai alig jobbak, mint az iszlámé. Ha már versenyezni kell, akkor a Dzsainizmus sokkal jobb helyről indul.
    Másodszor a meggyőződésről: a vallásos hit alapjai mocsárra épülnek. Bárki, aki azt mondja hogy "az én vallásom igaz, mert tudom, hogy..." az hazudik, talán még önmagának is.
    Nincs megbízható módszer, amivel hit alapján lehetne a vallások igazságát eldönteni.
    (fun fact: a Bibliában is van néhány is "verseny" leírása, és ott is arra megy ki a játék, kinek az istene tud nagyobb csodát tenni.)

    A kereszténységben mit kellene cáfolnom?A legtöbb vallás saját bevallása szerint is cáfolhatatlan - vagyis megint ott vagyunk az "I. axióma: mindig igazam van" problémánál.
    A kereszténységnek kellene igazolnia a saját állításait, de nem tudja.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Tetsuo #22999 üzenetére

    Még ha a muszlim vallással szemben aggályaim is vannak, MageRG-vel értek egyet, hogy ezt nem lehet farokméregetéssel kezelni.
    Eleve ott kezdődik, hogy miről beszélünk? Vallás tanítása? Hatása? Hívők személyisége? Visszaélések aránya? Egyáltalán meg tudod-e ítélni? Mármint létezik-e abszolút értékrend, s te képes vagy-e pontosan összemérni két kultúrát? Annak hosszú távú hatását?
    Ami inkább kérdés lehet, hogy te mit kezdenél azzal az információval, hogy a keresztény vallás megbukott? Objektíven bebizonyítják, vagy az égen látod a csatát s látod, hogy mégis a kígyó nyer? Vagy jobb a muszlim vallás PR-ja s mégis az 5 feleség mellett döntsz.
    Szóval kitartanál-e az értékrend mellett, ha kiderülne, hogy Jézus nem is létezett, vagy mégis csak ember volt?
    A kérdés azért is érdekes, mert valójában az, hogy azért kötelezed el magad, mert csak a hülye áll a vesztes oldalra, vagy mert hiszel ebben az oldalban?

    Hu MageRG látod mennyi jelentése van a hiszeknek?
    Itt egy újabb, mikor nem a szervezet szabálykönyvében hiszel, hanem a csapatban s elfogadod a csapat szabálykönyvét. (Bibliát)

    Múlt héten voltam egy Pál Feri előadáson, ott megemlítette, hogy tapasztalata szerint spirituális élménye mindenkinek van. De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy megjelent egy angyal, vagy karácsony közeledtével láttad Szűz Máriát a kis Jézussal. Lehet az, hogy ezt a természetben ismered fel, egy gyerekben, párban. Ami tulajdonsága, hogy az élmény nem ellentétes a Jézusi tanításoknak.

    A másik ilyen érdekes gondolat amit megosztott, az a kérdés, ami alapján eldőlt, hogy pap lesz:
    Ok, nem kell erre az élményre tennem az életem. De ha nem erre teszem, akkor az eddigi életemben mi olyan élmény/tapasztalat van, amire azt mondom, hogy igen, arra akarom tenni az életem?
    Nem olyan bonyolult felismerés, mint az E=mc2. De kihangsúlyozza, azt az egyszerű igazságot, hogy egyszer valami alapján el kell dönteni, hogy merre.

    Ami még így érdekes volt, hogy ma az Eu-ban a 10 legnagyobb betegség közül 5-nek pszichológiai oka van.
    Hogyha 10 emberrel történik egy spirituális felismerés, akkor abból 2 fog kitartani mellette.

Új hozzászólás Aktív témák