Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz borg25 #22755 üzenetére

    Ha számodra van elég bizonyíték, akkor szeretném hallani mik azok.

    "Akkor jó ötletnek tűnt, az erőszakos hittérítés."
    Ha jó ötletnek tűnt, akkor miért kellene szégyenkezni, bocsánatot kérni?
    Most miért nem jó ötlet, mondd?

    "Azért nem fogadod el a Torinói leplet..."
    Haha, már megint a véleményezés.
    Nézd, Jézus feltételezett halotti leplével szemben vannak bizonyos elvárások. Pl. hogy a vászon anyaga legyen 1. századi, ne 13. századi. Ilyen elvárásokat nem tudott teljesíteni.
    Egyszerűen túl kevés a bizonyíték ahhoz, hogy eredetinek mondjuk. És túl sok szól amellett, hogy hamisítvány.
    Ha meg ez egy csodás valami, és szentlélek közbenjárása megzavarja a vizsgálatokat, akkor miért nem mondhatjuk pl. egy babos zsebkendőről, hogy Jézus halotti leple?

    "Most nem értem, mi van?"
    Mitől lesz egy csoda igazi, mitől hamis? Hogy a Vatikánnak nem tetszik?

    "Ki jár tévúton."
    Vagyis nem lehet eldönteni. Akkor mi alapján mondja a pap, hogy az enyém az egyetlen igaz Isten?

    "Te hogy tudsz?"
    Ahogy bármilyen ókori mitológiában, ami a történelmi eseményekről, a világ működéséről tesz kijelentéseket?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Füleske

    addikt

    válasz borg25 #22755 üzenetére

    Ezt a Torinói leplet amúgy nem értem : miért lenne a nagy dolog, ha kiderülne hogy Jézusé volt ? Van pl. ez a Dr. John P. Jackson [link] , aki ha jól emlékszem 40 éve kutatja ezt az egy vászondarabot és kb. 2 órában elmondta hogy önmagát is betegnek tartja és semmi kézzel foghatót nem talált. (eleve nem értem mit is kutatott 40 évig ezen)

Új hozzászólás Aktív témák