Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Kékes525 #21329 üzenetére

    "Ezzel nem cáfoltad azt, hogy a hit az alapja a vallásnak. Ha nem a hit lenne, akkor lenének tudományosan igazolható állítások. Mondjál egyet."

    Miért kéne mondanom? Sehol sem állítottam ellenkezőjét. A vallás alapja a hit és gyakran olyan állításokat fogalmaz meg, amit nem lehet tudományosan bizonyítani.

    "Annak pedig, hogy ki fogalmazta meg az ősrobbanást a téma szempontjából semmi jelentősége."

    Hogy ne lenne jelentősége... A cikk megpróbálja úgy bemutatni a vallásos embereket, mint akik tudomány ellenségei, akik a fizikai világot nem megismerni akarják, hanem hitrendszerükkel leírni.

    "Ez nekem új. Tehát a többségi kereszténység szerint a mennybe lehet úgy jutni, hogy nem követem Isten szavát, a bibliát? Itt természetesen a hivatalos irányzatokra gondolt. Mondj példát, hogy mire gondolsz."

    Olvass utána. Ahogy ezt a cikket megtaláltad, kis keresés után erre is találsz választ. Sőt, ha nem félsz úgy a Szentírástól, mint "ördög a szenteltvíztől", akkor magad is kezedbe veheted és meglátod mit ír.

    "Ne rágalmazz, ne hazudj. Ilyet nem írtam sehol."

    Látom nem sikerült felfogni, hogy mit akartam bemutatni. Persze, hogy nem írtál ilyet, ahogy Szent Ágoston és Luther sem mondott olyat, amit a cikk neki tulajdonít. Érdekes módon, csak akkor kelsz ki ilyen hevesen, ha a te nézeted ellen használják fel ezt a módszert. Nem láttam, hogy ilyen hevességgel támadtad volna a cikk íróját, aki két olyan idézetet is írt, amit sose mondtak a megjelölt emberek. Ezek szerint a rágalom akkor valóban megengedhető reakciód alapján, ha a vallást támadják vele.

    "Valami csak kell benne lennie ha hat, mert a semminek semmi a hatása, mivel az semmi."

    Minek kéne hatnia? Lássunk egy másik példát, hátha ezt már sikerül megértened:
    Az ateisták szerint, ha hátulról nézed a tv-t, sokkal szebb a képe.

    Most elkezdhetnénk azon filózni, hogy miért állítják ezt az ateisták, miért lehet hátulról nézve szebb képe a tv-nek, ha nem is látják. Bár sokkal valószínűbb, hogy az ateisták nem állítanak ilyet, ahogy az Egyház sem állít olyat, amit a cikk neki tulajdonít.

Új hozzászólás Aktív témák